Zakończenie wakacji w bajecznym stylu. Poznajcie Pałac Kawalera podczas nocnego zwiedzania

Jeśli szukacie pomysłu, gdzie wybrać się z dziećmi jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, ciekawą propozycję ma dla Was Stowarzyszenie Wrazidlok. Jutro świerklaniecki zabytek będzie można zobaczyć w wieczornej porze...

Urszula Gołkowska
Pałac kawalera Świerklaniec

Nocne zwiedzanie Pałacu Kawalera

Na zakończenie wakacji w Świerklańcu odbędzie się specjalne wydarzenie dedykowane rodzinom z dziećmi, ale oczywiście każdy zainteresowany będzie również mile widziany. Pozostałość po dawnej świetności kompleksu pałacowego - Dom Kawalera będzie można zwiedzić w porze wieczorowej, kiedy wyobraźnia pracuje mocniej, a dawne opowieści zaczynają ożywać. Przewodnikiem po arystokratycznych wnętrzach będzie dr Łukasz Zimnoch, który zdradzi trochę zdumiewających historii z Górnego Śląska.

Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 19:00.

Widowisko o Blance i Guido Donnersmarckach

Po zwiedzaniu goście udają się na zewnątrz Pałacu Kawalera, gdzie czekać na nich będzie pokaz mappingowy opowiadający XIX-wieczną historię miłosną, jaka wydarzyła się naprawdę w świerklanieckim parku.

- W pokazie mappingowym narratorem jest Mirosław Neinert, głosem Blanki czaruje Barbara Lubos, zaś w rolę Guida wcielił się Robert Talarczyk. Wielcy aktorzy kunsztem swoich głosów stworzyli opowieść o niezwykłych zakochanych XIX w. W opowieści pojawiają się wątki: moskiewski, londyński, paryski, świerklaniecki - podają inicjatorzy przedsięwzięcia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Stowarzyszenie Wrazidlok można wesprzeć dobrowolną cegiełką w wysokości 10 zł.

Gyburstag kołoca Świerklaniec

Może Cię zainteresować:

Najlepsze śląskie ciasto będzie mieć swoje święto. W Świerklańcu szykuje się Gyburstag Kołoca

Autor: Urszula Gołkowska

24/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon