Zakończyła się nowa inwestycja w tarnogórskim szpitalu. Kosztowała 23 mln zł

Wczoraj, 20 lutego, odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanych pomieszczeń placówki. Kiedyś mieściła się tam kuchnia, teraz znajdują się sale operacyjne i sterylizatornia.

Remont w WSP zakończony

Dwa lata i ponad 23 miliony złotych - tyle trzeba było, by sfinalizować zadanie "Adaptacja byłej kuchni w budynku WSP S.A. na potrzeby bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni". Wczoraj, 20 lutego, odbyło się symboliczne przekazanie klucza do odnowionych pomieszczeń placówki. W ramach inwestycji w bloku operacyjnym udało się zorganizować:

  • 4 sale operacyjne z wejściem poprzez śluzy
  • salę wybudzeń ze stanowiskami obserwacyjnymi
  • śluzy szatniowe, przez które odbywa się wejście do bloku operacyjnego
  • magazyny czystych i sterylnych materiałów z połączeniem dźwigiem towarowym ze sterylizatornią
  • pomieszczenia przygotowawcze personelu oraz pacjentów
  • magazyn odpadów, magazyn brudnej bielizny
  • pomieszczenie wstępnego mycia i dezynfekcji, pomieszczenie przygotowania preparatów histopatologicznych

To jeszcze nie koniec. Jak tłumaczą tarnogórscy medycy, na kondygnacji podziemnej zaprojektowano pomieszczenia Centralnej Sterylizacji z podziałem na: stronę brudną, gdzie przewidziano myjnie specjalistyczne, stanowiska do mycia i dezynfekcji sprzętu przeznaczonego do sterylizacji oraz stronę czystą; pakietownię, pomieszczenie składania bielizny i magazynowania bielizny. Zaprojektowano stanowiska do pakietowania i przygotowania wsadów: stronę sterylną, w której następuje odbiór materiału wysterylizowanego z urządzeń; pomieszczenia biurowe, archiwum, szatnie, pomieszczenia socjalne i porządkowe.

Łączny koszt inwestycji przekroczył 23 mln zł. Na ten cel udało się pozyskać dotację w wysokości prawie 6,5 mln zł z budżetu państwa. W najbliższych tygodniach odnowione pomieszczenia zostaną wyposażone w potrzebny sprzęt. Pierwszy zabieg w tym bloku operacyjnym został zaplanowany na drugą połowę marca.

Tarnowskie Góry dps

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. Rusza budowa Domu Pomocy Społecznej. Powstanie w Strzybnicy

Autor: Urszula Gołkowska

04/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon