Zbliża się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Strzybnica idzie na spacer

W przyszłym miesiącu tarnogórzanie zapraszają na coroczne niebieskie wydarzenie. Podczas spaceru chcą zwrócić uwagę na problem autyzmu. Zapraszają wszystkich, którzy lubią leśne przechadzki, do dołączenia do inicjatywy.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowskich Górach
III Niebieski Spacer dla autyzmu

Niebieski Spacer dla Autyzmu 2024

Wydarzenie odbędzie się już po raz czwarty. Organizują je: Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowskich Górach, Nordicus Strzybnica, Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 13. Cel Niebieskiego Spaceru to zwiększenie świadomości społeczeństwa w temacie autyzmu. Data i kolor nie jest przypadkowa. Właśnie w kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a niebieski to jego symboliczna barwa.

Pomaszerowali na niebiesko. III tarnogórski spacer dla autyzmu za nami

Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia (sobota). Uczestnicy spotkają się o godzinie 10:00 przy Barze u Bercika nad Zalewem w Pniowcu. Chętni razem przejdą trasę o długości 6 kilometrów. Organizatorzy zachęcają, by zabrać z sobą coś niebieskiego.

- Jeśli ktoś chciałby włączyć się w naszą akcję, a nie może być z nami 13 kwietnia, to nic straconego. Wystarczy zrobić zdjęcie/filmik ze swojego biegu/spaceru i przesłać na naszego Facebooka i w nagrodę pobrać dyplom. Pamiętać należy o niebieskim elemencie stroju - zapraszają inicjatorzy akcji.
Tarnowskie gory depresja

Może Cię zainteresować:

SOS nastolatka. Gdzie szukać pomocy, gdy dopada nas kryzys?

Autor: Urszula Gołkowska

11/05/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon