Pomaszerowali na niebiesko. III tarnogórski spacer dla autyzmu za nami

W naszym mieście odbyła się kolejna edycja imprezy w kolorze niebieskim. Pomimo niesprzyjającej pogody kilkudziesięciu uczestników pokazało swoją solidarność z osobami zmagającymi się z autyzmem.

Niebieski Spacer w Tarnowskich Górach

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W inicjatywę włączają się także Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowskich Górach, Szkoła Podstawowa nr 13 oraz NORDICUS Strzybnica. Zorganizowali Niebieski Spacer. Dlaczego niebieski? To kolor symbolicznie związany właśnie ze wspomnianym dniem.

W niedzielę przy pniowieckim zalewie zebrała się grupa zainteresowanych uczestników. Wyruszyli oni na czterokilometrową trasę. Celem przedsięwzięcia było pokazanie wsparcia i solidarności z osobami zmagającymi się z autyzmem. Nawet deszczowa aura nie przeszkodziła w dojściu do celu, a poniesiony wysiłek z pewnością wynagrodziło poczucie satysfakcji.

- Prawie sześćdziesięciu uczestników wzięło udział w wydarzeniu, choć rano pewnie niewielu wierzyło, że nam się uda. O 10.30 przestało padać i przemaszerowaliśmy 4 kilometry. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu uczestnicy wyróżnili niebieskimi akcentami ubioru i kotylionami - wspominają członkowie grupy Nordicus. - Do zobaczenia za rok - zapraszają.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Pomagają, szkolą, usamodzielniają i dobrze się bawią, czyli o Środowiskowym Domu Samopomocy

Autor: Urszula Gołkowska

28/09/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon