Zbrosławice prezentują wyremontowane lokale. Zamieszkają w nich potrzebujący

Siedem odnowionych mieszkania to efekt zakończonego niedawno projektu. Przy wsparciu środków unijnych udało się przygotować do zamieszkania kilka lokali. To jeszcze nie koniec planów samorządu.

Gmina Zbrosławice pochwaliła się zrealizowanym zadaniem "Lokale dla potrzebujących". W jego ramach wyremontowano siedem mieszkań. Do tej pory przestrzenie te pozostawały wyłączone z użytkowania. Projekt został sfinalizowany w październiku. Inwestycję wsparła Unia Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na kwotę 968 250 zł.

- Lokale, które udało nam się przystosować do zamieszkania, przekazane zostaną teraz najbardziej potrzebującym – stwierdził wójt gminy Wiesław Olszewski. - W tym roku planujemy oddać jeszcze cztery kolejne mieszkania, w których obecnie trwają prace remontowe - dodał.

Urzędnicy podają, że na bieżąco wykonywane są też mniejsze prace w lokalach należących do gminy. Zabiegi mają na celu zwiększanie komfortu korzystania z pomieszczeń. Równocześnie trwają działania, dzięki którym kolejne mieszkania przechodzą większe remonty.

- Aktualnie gmina posiada w zasobie komunalnym 240 lokali w użytkowaniu. Tegoroczne remonty stanowią kontynuację długoletniego procesu modernizacji mieszkań socjalnych. W latach 2020-2022 udało się przystosować do zamieszkania i przekazać osobom spełniającym warunki 21 lokali na terenie gminy - tłumaczą urzędnicy.
Remont drogi swietoszowice

Może Cię zainteresować:

Ulica Mikulczycka w Świętoszowicach do remontu! Umowa z wykonawcą już podpisana

Autor: Urszula Gołkowska

13/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon