Zbrosławice zaprosiły osoby samotne na wspólne spotkanie przy wigilijnym stole

Ten świąteczny czas wywołał uśmiech na niejednej twarzy, a dzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy, radości było jeszcze więcej. W Wieszowie odbyło się wydarzenie dla osób, które nie mogły spędzić Bożego Narodzenia z bliskimi. Jednak tego dnia nie były same.

Wigilijne spotkanie w Wieszowie

Gminy powiatu tarnogórskiego organizują przedświąteczne spotkania dla samotnych mieszkańców. W tym roku odbyło się ono między innymi w świetlicy w Wieszowie. Na zaproszenie odpowiedziało prawie siedemdziesięciu gości. W spotkaniu wziął udział o. Grzegorz Wrodarczyk z parafii świętego Floriana w Miedarach, który poprowadził wspólną modlitwę. Życzenia mieszkańcom złożył wójt Wiesław Olszewski.

- Niech to bożonarodzeniowe przesłanie niegasnącej nadziei towarzyszy nam wszystkim - mówił.

Na wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych przysmaków. Pojawił się barszcz z uszkami, ryba oraz kapusta, a do tego kompot z suszonych owoców. Natomiast na deser zaserwowano ciasta i makówki.

- Organizatorzy pragną podziękować wszystkim osobom - wolontariuszom, pracownikom Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, darczyńcom, młodzieży z Miedar oraz strażakom OSP Szałsza za pomoc w organizacji Wigilii dla osób samotnych - przekazują urzędnicy gminni.
Wigilia dla samotnych w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

"Inny człowiek jest najważniejszy przy wigilijnym stole". Spotkanie dla samotnych w Tarnowskich Górach

Autor: Urszula Gołkowska

21/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon