Zielone zmiany w centrum Tarnowskich Gór. Przy Nakielskiej powstanie ogród deszczowy

Nowe rośliny, meble miejskie i zagospodarowanie terenu. Takie plany ma Urząd Miasta wobec obszaru znajdującego się nieopodal ronda Ranoszka. Zobaczcie, jak po przebudowie może wyglądać ta okolica.

Przestrzeń wypoczynkowa przy Nakielskiej

Urząd Miasta przedstawił kolejne projekty w ramach akcji Zielona Akupunktura. Tym razem wizualizacje dotyczą lokalizacji w centrum. Czego mogą spodziewać się tarnogórzanie?

- Zielona Akupunktura w Tarnowskich Górach: prezentujemy trzeci już projekt stworzony na zlecenie miasta przez architektów krajobrazu oraz mieszkańców biorących w ubiegłym roku udział w badaniach ankietowych i warsztatach - podają urzędnicy.

Zmiany czekają teren przy ulicy Nakielskiej, niedaleko ronda Ranoszka. Obszar przy skarpie zostanie uporządkowany. W założeniu ma się stać bardziej rekreacyjny i wypoczynkowy. Architekci zaproponowali stworzenie rabat roślinnych, a także ogrodu deszczowego, który wspomoże zatrzymywanie wody. W tym miejscu znajduje się także pomnik przyrody w postaci kasztanowca. Mieszkańcy skorzystają z mebli miejskich. Jak zaznaczają jednak urzędnicy miejscy, plany nie obejmą wąskiego pasa terenu przy elewacji budynków, ponieważ nie należy on do gminy. Podobne zmiany zajdą również w dziewięciu innych lokalizacjach w granicach Tarnowskich Gór.

Zielona Akupunktura na Osadzie Jana

Może Cię zainteresować:

Kolejna Zielona Akupunktura w Tarnowskich Górach. Tym razem na Osadzie Jana

Autor: Urszula Gołkowska

08/03/2024

Zielona Akupunktura w Strzybnicy

Może Cię zainteresować:

Rośliny zamiast betonu. Miasto planuje Zieloną Akupunkturę dla Strzybnicy

Autor: Urszula Gołkowska

06/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon