Zimowe Ptakoliczenie 2023. Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza

W najbliższą niedzielę Radzionków organizuje ornitologiczne wydarzenie. Może spodobać się zwłaszcza najmłodszym. Po spotkaniu warto także wybrać się na spacer po ogrodzie botanicznym.

Zimowe Ptakoliczenie 2023

Ferie zimowe kończą się w najbliższy weekend. Na niedzielę Radzionków ma specjalną atrakcję. Młodych przyrodników można zabrać do Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

- Podczas spaceru z przewodnikiem - ornitologiem policzymy ptaki występujące na terenie ogrodu botanicznego i jego najbliższej okolicy. Przy okazji jest to praktyczna nauka rozpoznawania gatunków dla laików - zapowiadają organizatorzy.

Przewodnikiem zostanie Karolina Skorb. Warto zaopatrzyć się w dobre obuwie oraz ubiór adekwatny do pogody, najlepiej niejaskrawy. Mile widziane własne lornetki.

Wydarzenie odbędzie się 29 stycznia. Zbiórkę zaplanowano na godzinę 9:00 w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej w Radzionkowie przy ul. Księżogórskiej 90a. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Zima w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Po ptakoliczeniu można pozwiedzać radzionkowski ogród. Alejki skrywają wiele urokliwych niespodzianek. Wstęp wolny. Teren jest otwarty codziennie od świtu do zmierzchu.

Tarnowskie Góry ferie 2023

Może Cię zainteresować:

Siedem ciekawych pomysłów na ferie w Tarnowskich Górach i okolicach

Autor: Urszula Gołkowska

22/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon