Siedem ciekawych pomysłów na ferie w Tarnowskich Górach i okolicach

Zimowa przerwa szkolna trwa w najlepsze. Jeśli nie wiecie, gdzie warto wybrać się w ten wolny czas lub co mogłoby zaciekawić Wasze maluchy, mamy kilka propozycji.

Park Wodny Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry ferie 2023

Czas na łyżwy

Macie dość siedzenia w domu? Specjalną ofertę ma dla Was lodowisko przy Parku Wodnym. Zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z darmowej atrakcji. W czasie ferii wejścia odbywają się w godzinach: 11:00–12:00, 12:30–13:30, 14:00–15:00, 15:30–16:30, 17:00–18:00, 18:30–19:30, 20:00–21:00. Przy lodowisku znajduje się także wypożyczalnia sprzętu. Więcej na ten temat TUTAJ.

Zimowe spacery z sankami

W Tarnowskich Górach takich lokalizacji nie brakuje. Jedną z najpopularniejszych jest Park Miejski. Znajdziemy tam górkę idealnie nadającą się do saneczkarskich ćwiczeń. Jeśli jednak pogoda nie dopisze - sam park to także dobre miejsce na wyjście z dziećmi. Długie alejki, pagórki, plac zabaw, plenerowa siłownia - wszystko to właśnie tam!

Tarnowskie Góry: gdzie na spacer, gdzie na sanki?

Ferie w... muzeum?

Na początku może nie brzmi interesująco, ale tarnogórska instytucja może Was zaskoczyć. Poznacie tam tajemnice z przeszłości naszego miasta w atrakcyjnej wizualnie formie. Czy wiedzieliście, że jedna z ekspozycji zaprezentowana jest w tureckim namiocie? Muzeum to także jedno z nielicznych miejsc, gdzie zobaczymy budynki, które w przestrzeni miejskiej od dawna już nie istnieją. Specjalnie z myślą o najmłodszych instytucja prowadzi także specjalne warsztaty dla przedszkoli i szkół.

Warsztaty "Mały naukowiec"

Kolejna propozycja to spotkanie w bibliotece. Dzieł Dziecięcy zaprasza młodych czytelników cały rok, ale w ten szczególny czas ferii pracownicy przygotowali także coś wyjątkowego. Od 23 do 27 stycznia odbędą się warsztaty "Mały naukowiec". Podczas zajęć uczestnicy poznają chemiczne i fizyczne ciekawostki. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. Informacje o nich oraz harmonogram znajdziecie TUTAJ.

Na narty do Radzionkowa

Jak się okazuje, wcale nie trzeba daleko jeździć, by poczuć narciarskie emocje. Wystarczy udać się do Radzionkowa. Alejki Księżej Góry bardzo dobrze nadają się do narciarstwa biegowego. Potrzebny sprzęt oferuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Za godzinę użytkowania całego kompletu zapłacimy 15 złotych. Warto dodać, że wypożyczalnia jest czynna przez całą dobę.

Po co Zakopane, skoro jest Radzionków. MOSiR zaprasza na... narty

Poznaj tajemnice Świerklańca

Zabytkowy park to jedno z popularniejszych miejsc spacerowych w powiecie. Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Wrazidlok można także dowiedzieć się czegoś więcej o przeszłości tego wyjątkowego kompleksu. Miłośnicy Świerklańca regularnie zapraszają na spacery z oprowadzaniem. Podczas nich poznamy sekrety dawnej rezydencji Donnersmarcków. Raz w miesiącu odbywają się również wycieczki do Romantycznych Ruin w pobliskim Orzechu. Jeśli lubicie takie wyprawy, koniecznie sprawdźcie plan zwiedzania.

Szalony trip z ZTM

A gdyby tak rzucić wszystko i wsiąść do autobusu? Powiat tarnogórski skrywa niejedno miejsce warte odwiedzenia, ale część z nich pozostaje nieodkryta przez turystów, a nawet samych mieszkańców. Zapraszamy do wypróbowania metody, by kupić bilet dzienny i udać się w wybranym losowo kierunku. Z pewnością uda się zobaczyć coś nowego. Dla osób preferujących choć trochę zaplanowane wypady także mamy małą podpowiedź, gdzie warto się wybrać.

Tarnowskie Góry. Wąskotorówka

Może Cię zainteresować:

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Tarnowskich Górach. Gdzie warto się wybrać z najmłodszymi?

Autor: Urszula Gołkowska

01/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon