Zmarła Anna Krogulec. Zasłużyła się dla tarnogórskiej "Solidarności"

Odeszła znana działaczka NSZZ "Solidarność". Pogrzeb odbędzie się w tym tygodniu.

Tarnowskie Góry 2022 01 05 T140207 506

Zmarła Anna Krogulec

Terenowa Sekcja NSZZ „Solidarność” Powiatu Tarnogórskiego ogłosiła smutną wiadomość. 1 stycznia odeszła Anna Krogulec.

Urodziła się w 1949 roku w miejscowości Zagórze. W roku 1980 brała udział w pierwszym na Górnym Śląsku strajku. Miał on miejsce nie gdzie indziej, ale w Fabryce Zmechanizowanych Obudów Ścianowych „Fazos” w Tarnowskich Górach.

- Była członkiem zespołu spisującego i redagującego postulaty strajkującej załogi. Uczestniczyła w strajku po wprowadzeniu stanu wojennego. Kolporterka pism drugiego obiegu w zakładzie. Współorganizatorka pomocy dla pracowników skazanych i represjonowanych za strajk w stanie wojennym - wspominają przedstawiciele "Solidarności".

W 1989 roku aktywnie udzielała się przy reaktywacji związku w zakładzie. W późniejszych latach pracowała w Tarnogórskiej Delegaturze Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność", a także w Zarządzie Regionu Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności w Katowicach.

Anna Krogulec została uhonorowana nagrodą "Symbol Wdzięczności w Służbie Tarnogórskiej Solidarności". Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył ją także Krzyżem Wolności i Solidarności.

Pogrzeb Anny Krogulec

Msza w intencji zmarłej odbędzie się 7 stycznia o godzinie 10:00 w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach (Konwikt).

Niech spoczywa w pokoju.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon