Zmiany przestrzenne w Parku Repeckim. W przyszłości powstanie tam parking?

W pobliżu Górnośląskiego Centrum Rehabilitacyjnego trochę się niedawno zmieniło. Roboty już się zakończyły, ale są plany co do kolejnych zadań.

Pamiętacie stare budynki gospodarcze, która znajdowały się przy GCR "Repty"? Niedawno zniknęły z krajobrazu. Prace rozbiórkowe dobiegły już końca. Roboty bezpłatnie wykonało tarnogórskie przedsiębiorstwo Olmet. Miejsca po wyburzonych obiektach czekają teraz na zagospodarowanie. GCR ma już pewne plany...

- Dzięki rozbiórce, odsłonięte zostały duże połacie terenu, który będziemy starali się w najbliższym czasie zagospodarować. Być może w miejscu tym wkrótce powstaną nowe miejsca parkingowe? Tych wszak na terenie "Rept" mamy od dawna deficyt - stwierdzają pracownicy placówki.

Park Repecki to miejsce, gdzie dużo się dzieje i przyjezdnych gości nie brakuje. Są to nie tylko osoby odwiedzające pacjentów centrum. W pobliżu znajduje się także Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Na terenie parku ćwiczą również sportowcy korzystający z boiska Tarnowiczanki. Finalnie nie można zapomnieć o turystach zwiedzających jeden z popularniejszych zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Tarnowskich Górach. Każdego roku kolejne grupy i indywidualni goście przyjeżdżają tam dla przeprawy w Sztolni Czarnego Pstrąga.

Nowy sprzęt dla GCR "Repty"

Może Cię zainteresować:

GCR "Repty" z nowoczesnym aparatem RTG. Będzie służył diagnostyce pacjentów

Autor: Urszula Gołkowska

09/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon