Znacie wszystkie sekrety Miedar? Sprawdźcie podczas najbliższego Spaceru z historią!

W gminie Zbrosławice odbywają się wydarzenia, podczas których mieszkańcy i goście mają okazję, by posłuchać o historii i ciekawostkach okolicznych miejscowości. Kolejną z nich będą Miedary.

UG Zbrosławice
Spacery z historią w Zbrosławicach

Zbrosławickie Spacery z historią

Nasze miejscowości potrafią skrywać wiele zapomnianych historii. Myślimy, że wiemy o nich już wszystko, a tymczasem wystarczy zagłębić się trochę w przeszłość, by odkryć nowe ciekawostki. Z takim założeniem można wybrać się na Spacer z historią w gminie Zbrosławice. To kolejna odsłona wydarzeń, podczas których uczestnicy słuchają opowieści o poszczególnych miejscowościach.

Podczas Dramataliów, 3 września, odbędzie się spacer po Miedarach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 na terenie przy byłym dworcu przy ul. Kolejowej 1. W rolę przewodnika wcieli się Sebastian Szczygiel. Udział w spacerze jest bezpłatny. Wydarzenie potrwa do godziny 16:00.

- W planie jest odwiedzenie takich miejsc jak: były dworzec kolejowy, kościół, dawna cegielnia, gospoda, a także miejsce wykopalisk paleontologów PAN, którzy opowiedzą o swoich najnowszych odkryciach - zapowiadają organizatorzy spotkania.
Dramatalia 2023 zbrosławice

Może Cię zainteresować:

Dramatalia 2023. Kto zaśpiewa na tegorocznym święcie Zbrosławic?

Autor: Urszula Gołkowska

17/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon