Znamy wyniki budżetu partycypacyjnego! Które projekty zwyciężyły?

Starostowo Powiatowe opublikowało wyniki głosownia na projekty zgłoszone do konkursu przez samych mieszkańców. W tym roku największe poparcie miały propozycje z...

Budzet partycypacyjny

Gratulacje dla zwycięzców

Organizatorzy poinformowali, że spośród dziewięciu zgłoszonych do budżetu propozycji, do realizacji zostaną przeznaczone dwie: po jednej dla grupy mniejszych gmin (do 10 tysięcy mieszkańców) i grupy większych samorządów. Na wybranie najlepszej ich zdaniem inicjatywy mieszkańcy mieli czas do 19 października. W kolejnych dniach przystąpiono do weryfikacji głosów, a dzisiaj poznaliśmy zwycięskie projekty. Są nimi: remont kolejnego etapu drogi powiatowej nr 3235S kl. G oraz renowacja chodnika w ciągu ul. Długiej od skrzyżowania z ul. Śródmiejską do skrzyżowania z ul. Danielecką w Radzionkowie. Inicjatorzy wniosków to odpowiednio Piotr Krok i Grzegorz Szeremet.

- Dzięki wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców Radzionkowa, nasz projekt zdobył największą liczbę głosów w Budżecie Partycypacyjnym Powiatu Tarnogórskiego - czytamy w oświadczeniu Urzędu Miasta. - Projekt ten zostanie zrealizowany w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w to przedsięwzięcie i oddali na nie swój głos, przyczyniając się do naszego wspólnego zwycięstwa! Wspólnie działając możemy naprawdę wiele! - cieszą się zwycięzcy.

W tegorocznym budżecie wzięło udział ponad cztery tysiące osób, z czego za ważne uznano 3 911 głosów. W plebiscycie mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy powiatu.

- Kwota budżetu partycypacyjnego na rok 2021 została podzielona na pule obejmujące dwie grupy gmin powiatu to jest: 180 000 zł dla gminy z liczbą mieszkańców poniżej 10 000 mieszkańców (Miasteczko Śląskie, Kalety, Ożarowice, Tworóg, Krupski Młyn) oraz 220 000 zł dla gminy z liczbą mieszkańców powyżej 10 000 mieszkańców (Tarnowskie Góry, Radzionków, Świerklaniec, Zbrosławice) - wyjaśniają organizatorzy.

Remont drogi powiatowej

Projekt obejmie swoim zasięgiem Tworóg oraz Krupski Młyn. Jak informują pomysłodawcy, droga, która przejdzie teraz budowlaną metamorfozę, stanowi ważną trasę łączącą Tarnowskie Góry z odległymi od centrum powiatu gminami. Z drogi nr 3235S korzysta wielu mieszkańców sołectw: Krupski Młyn, Ziętek, Potępa, Koty, a także Tworóg.

Projekt z Radzionkowa

- Przedmiotowa infrastruktura znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Jej użytkowanie może skutkować w skrajnych przypadkach narażeniem zdrowia społeczności użytkującej chodnik. Remont z zastosowaniem rozwiązań materiałowych oraz dostosowaniem ciągu dla potrzeb pieszo-rowerowego dodatkowo poprawi bezpieczeństwo oraz uatrakcyjni możliwość poruszania się mieszkańców w obrębie miasta oraz skomunikuje ze ścieżkami rowerowym prowadzącymi poza granice miasta - opowiadają pomysłodawcy projektu.

Jak pokazują powyższe przykłady, warto startować w tego typu konkursach, ponieważ może to przynieść konkretne benefity dla naszych gmin. Kolejna edycja budżetu partycypacyjnego czeka nas w przyszłym roku. Może już dziś warto pomyśleć, jaki obiekt, program lub wydarzenie mogłoby się pojawić w naszym najbliższym otoczeniu?

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Budzet partycypacyjny 1

Zdecyduj, na co powiat wyda 400 tysięcy!...

Oze w tarnowskich gorach 1

Odnawialne źródła energii w naszym mieście!...

Radni apeluja do ministra

Radni apelują do Ministra Zdrowia. Co na to...

Tarnowskie gory na podium

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego....

Marka slaskie

Radzionków i Kalety nagrodzone w konkursie...

Projekt bez tytułu 4

Podsumowanie tygodnia: nowe obostrzenia w...

Przewodnik tarnowskie gory

Powstaje przewodnik po Tarnowskich Górach. Jak...