Zrób coś dobrego i przejrzyj szafę. Tworóg organizuje akcję "Podziel się ciepłem"

W jednej z gmin powiatu tarnogórskiego trwa charytatywne przedsięwzięcie. By do niego dołączyć wystarczy przynieść zalegające w domu zimowe ubrania.

Tworog zbiorka bezdomni

"Podziel się ciepłem" w Tworogu

Sezon jesienno-zimowy trwa w najlepsze, mroźne dni zdarzają się coraz częściej. W trosce o osoby, które nie mają możliwości ogrzania się we własnym domu, instytucje z Tworoga i okolic rozpoczęły akcję charytatywną. Urząd Gminy, Sołtys i Rada Sołecka z Brynka oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają, by w tym chłodnym miesiącu wesprzeć osoby bezdomne. Jak? Warto przejrzeć nasze szafy, czy nie zalegają w nich ubrania, których i tak już nie nosimy. Ciepłą odzież (kurtki, czapki, rękawiczki, szaliki, swetry czy koce) można przynosić do Urzędu Gminy. Zbiórka odbywa się w holu budynku. Urząd jest otwarty w godzinach:

  • poniedziałek: 7:00-17:00
  • wtorek - czwartek: 7:00-15:00
  • piątek: 7:00-13:00

Zebrane dary zostaną przekazane podopiecznym Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. Akcja potrwa do końca listopada.

Jak pomóc bezdomnym?

Zbliża się okres zimowych mrozów. Jest to szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych. By zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom, jeśli zobaczymy kogoś potrzebującego pomocy - warto interweniować. Wystarczy jeden telefon. W sytuacji, która może zagrażać czyjemuś życiu lub zdrowiu, warto zadzwonić pod numer: 112 (uniwersalny numer ratunkowy), 998 (Policja) lub 986 (Straż Miejska). Co więcej, od 1 listopada czynna jest także bezpłatna infolinia 987 dla osób potrzebujących zapewnienia schronienia. Informacje o bezdomnych można też przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Tarnowskie Góry bezdomni

Może Cię zainteresować:

Jak pomóc osobom bezdomnym? Tarnogórscy policjanci wyjaśniają

Autor: Urszula Gołkowska

09/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon