Zrób sobie prezent na święta i... zadbaj o swoje zdrowie. Które panie mogą skorzystać z badania?

W naszym mieście pojawi się możliwość nieodpłatnego przebadania się. Gdzie i kiedy przyjedzie mammobus?

Tarnowskie Góry 2022 mammografia

Profilaktyka po kobiecemu

Wielkanoc za nami. Z pewnością wiele pań zatroszczyło się w ostatnich dniach o swoich najbliższych, piękny wystrój mieszkania, świąteczne potrawy. Teraz czas pomyśleć trochę o sobie - swoim zdrowiu i spokoju. W jaki sposób? Na przykład wybrać się na profilaktyczne badanie.

Ryzyko zachorowania na raka piersi znacząco wzrasta po 50 roku życia. Dlatego też dla pań w wieku 50-69 lat przygotowano specjalny program profilaktyczny. Każda pacjentka raz na dwa lata może skorzystać z niego bezpłatnego.

- Mammografia jest badaniem, które za pomocą promieni rentgenowskich pozwala wykryć raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. W czasie badania wykonuje się dwa zdjęcia każdej piersi - tłumaczą medycy.

Mammografia w Tarnowskich Górach

Okazja do skorzystania z badania pojawi się już w tym tygodniu. Specjalny mammobus będzie można spotkać na Osiedlu Przyjaźń, a dokładniej - na parkingu ADM SM GWAREK – ulica Saperów 3. Badania będą wykonywane:

  • 20, 21 kwietnia w godz.: 10:00-17:00
  • 22 kwietnia w godz.: 8:30-15:30

Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii – jeżeli była wykonana poza NIO Gliwice.

Więcej informacji na temat mammografii i profilaktyki oraz porady, jak proste codzienne praktyki pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, można znaleźć w poniższym artykule.

Badania mammograficzne w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Silna, piękna, przebadana. Co musisz wiedzieć, by zadbać o swoje zdrowie w Dniu Różowej Wstążki?

Autor: Urszula Gołkowska

15/10/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon