ZSCKR z Nakła Śląskiego dołącza do międzynarodowego programu eTwinning

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim poszerza swoje horyzonty. Nawiązuje współpracę z sześcioma zagranicznymi placówkami edukacyjnymi. Co z tego wyniknie?

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim
Zsckr nakło śląskie etwinning

Szkoła z Nakła Śląskiego w programie eTwinning

Dobre wieści z ZSCKR! Placówka z terenu powiatu tarnogórskiego uczestnicy w międzynarodowym przedsięwzięciu. Partneruje jej sześć europejskich (i nie tylko) szkół.

- W ramach eTwinningu nauczyciele organizują i prowadzą przeznaczone dla uczniów działania stacjonarne i zdalne wspólnie z kolegami z krajów uczestniczących w programie Erasmus+. Biorą udział w projektach współpracy, korzystając z funkcji zapewnianych przez środowisko TwinSpace - podaje Europejska Platforma Edukacji Szkolnej.

Jak dodaje ZSCKR, eTwinning to europejski program gromadzący szkoły współpracujące ze sobą za pomocą mediów internetowych. Placówka z Nakła Śląskiego w grudniu 2022 roku dołączyła do projektu zatytułowanego "Differences bring us together". Szkołę reprezentuje grupa, którą tworzą uczennice z klas 1TL i 4TL. Nad ich pracami czuwa opiekun - nauczycielka języka angielskiego pani Magdalena Gręda. Nowymi partnerami ZSCKR zostały:

  • Kütahya High School (Turcja)
  • Sant'Angelo de Lombardi ( Włochy)
  • IES Ávar Núñez ( Portugalia)
  • Escola Secundária Marques de Castio ( Hiszpania)
  • Beyhan-Rıfat Çıkıoğlu Anadolu Liesi (Turcja)
  • Anne-Frank-Schule, Städtische Gesamtschule Gütersoh ( Niemcy)
- Za nami pierwsze spotkania online na "żywo", podczas których uczniowie mogli się spotkać, zobaczyć i zapoznać, a nauczyciele mogli zaplanować współpracę. Szykuje się cudowna europejsko-językowa przygoda, o której będziemy Was informować na bieżąco! - cieszą się uczestnicy projektu.
Uczniowie ze Zbrosławic w Słowacji

Może Cię zainteresować:

Ze Zbrosławic do Słowacji. Uczniowie z naszego powiatu na międzynarodowej wymianie

Autor: Urszula Gołkowska

29/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon