Akcja Świąteczna Skarpetka. Dzięki mieszkańcom powiatu na pacjentów czeka kilkaset upominków

Co najmniej 700 par - tyle zimowych prezentów udało się uzbierać podczas tegorocznej inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świerklańcu. W przedsięwzięcie włączyli się chętni do pomocy, a poprzez ich zaangażowanie na wielu twarzach niebawem zagości uśmiech.

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.
Swierklaniec akcja skarpeta zbiorka

Skarpetki od Świerklańca do Tarnowskich Gór

Cała historia zaczęła się jeszcze długo przed świętami. W listopadzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Świerklańcu zaprosił wszystkich chętnych do udziału w charytatywnej zbiórce. Potrzebne były radosne skarpetki. Dary miały trafić do pacjentów przebywających w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach oraz do podopiecznych Kamiliańskiego Centrum Medycyny Paliatywnej. Zbiórka trwała do 8 grudnia.

Jak się okazało, chęć pomocy była naprawdę spora. Świadczą o tym wyniki akcji. Dziś, 19 grudnia, do szpitala w Tarnowskich Górach trafiło ponad 700 par skarpet. Taka liczba robi wrażenie! Przedstawiciele OPS w Świerklańcu przekazali prezenty na ręce dyrektora placówki.

- Lada moment skarpetki trafią do wszystkich pacjentów i podobnie jak organizatorzy akcji wierzymy, że wywołają uśmiechy na twarzach w tym trudnym dla wielu, przedświątecznym okresie. Ośrodkowi Pomocy Społecznej i wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, nisko się kłaniamy i dziękujemy - cieszą się pracownicy WSP w Tarnowskich Górach.
Grudniowa zbiórka w SP nr 10 w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

SP nr 10 dla małych pacjentów tarnogórskiego szpitala. Zebrali ponad sto prezentów!

Autor: Urszula Gołkowska

09/12/2023

Zbiórka dla Cichego Kąta w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry dla Cichego Kąta. Zbiórka i jarmark zakończone sukcesem

Autor: Urszula Gołkowska

19/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon