Tarnowskie Góry dla Cichego Kąta. Zbiórka i jarmark zakończone sukcesem

W naszym mieście podsumowano akcję charytatywną na rzecz potrzebujących czworonogów. Mieszkańcy wspomogli je także podczas świątecznego jarmarku. Dzięki darczyńcom psiaki otrzymały duże ilości karmy, a ich opiekunowie zapłacą rachunki Azylu.

Świąteczne prezenty dla podopiecznych Cichego Kąta

W naszym mieście zorganizowano zbiórkę na rzecz tarnogórskiego azylu dla zwierząt. Do 8 grudnia mieszkańcy mogli przynosić karmę, środki czystości, zabawki i inne akcesoria dla czworonogów. Specjalne kosze na dary pojawiły się w budynkach Urzędu Miasta, w CHU Hala oraz w Parku Wodnym. Tarnogórzanie nie zawiedli. Udało im się zebrać ponad pół tony karmy, a do tego wiele przydatnych przedmiotów. Prezenty trafiły już do Cichego Kąta, gdzie wzbudziły zainteresowanie zwierzaków i radość ich opiekunów.

- Wszystkim darczyńcom z ogromnym sercem serdecznie dziękujemy. Po raz kolejny pokazaliście, że zwierzaki mogą na nas liczyć. Przy okazji zwracamy się z apelem o to, żeby rozważać adopcję w przypadku, gdy zdecydujecie się na zwierzę w waszym domu - zachęcają organizatorzy akcji.

Przedstawicieli Azylu można było spotkać także w centrum miasta podczas weekendowego Tarnogórskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Goście wydarzenia przekazali na rzecz Cichego Kąta 3 416,47 zł. Dzięki temu wsparciu organizacja zapłaci faktury za ogrzewanie, wywóz śmierci i bieżącą wodę.

- Wciąż brzmi nam w uszach świąteczna muzyka, jeszcze czujemy magię tarnogórskiego Rynku, wciąż żywe są obrazy Waszych uśmiechniętych twarzy i Wasza życzliwość. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone 3 dni - dodają kwestujący.
Tarnogórska Rowerowa Masa Krytyczna 2

Może Cię zainteresować:

Przez centrum Tarnowskich Gór przejechały elfy, renifery, a nawet... choinka

Autor: Urszula Gołkowska

18/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon