Aktywne wakacje w Kaletach. Kajaki, rowery i degustacja miodu

Sąsiednia gmina zaprasza do spędzenia wolnego czasu na łonie natury. Co ciekawego czeka na turystów?

W drogę na rowerze

Oczywiście wspominając Kalety nie sposób ominąć ten rodzaj wypoczynku. Miasto słynie z dobrej infrastruktury kolarskiej. Nie bez przyczyny otrzymało tytuł Gminy Przyjaznej Rowerzystom. Goście mogą skorzystać z kilku stanic znajdujących się w okolicy. Służą one nie tylko wypoczynkowi podczas wycieczek, ale także są miejscami, gdzie naprawimy drobne rowerowe usterki. Stacje znajdziemy przy pałacu w Zielonej, w parku w Jędrysku, a także przy Stanicy Myśliwskiej i Donnersmarcka i obok stanicy w Truszczycy.

Wypocznij nad Zieloną

Zalew, który znajduje się na terenie gminy Kalety, jest ciekawym miejscem na weekendową wycieczkę. Otoczony lasami zbiornik z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom ceniącym sobie spokój i ciszę. Zielona oferuje nie tylko piękne widoki, ale także chwilę wytchnienia od hałasu. To także dobre miejsce, jeśli chcemy uciec przed panującymi upałami. Więcej przydatnych informacji na temat zalewu TUTAJ.

Popływaj kajakiem

Przy zbiorniku wodnym funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz rowerów. Podczas wakacji otwarta jest codziennie w godzinach: 12:00 – 19:00.

Wypożyczenie roweru

  • od poniedziałku do piątku: 5 zł za godzinę, każda następna rozpoczynająca się godzina: 2,5 - nie dłużej niż do 30 minut. Opłata za cały dzień: 25 zł.
  • w soboty, niedziele i święta: 10 zł za godzinę, każda następna rozpoczynająca się godzina: 5 zł - nie dłużej niż do 30 minut. Opłata za cały dzień: 50 zł.

Wypożyczenie kajaka

  • od poniedziałku do piątku: 5 zł za godzinę, każda następna rozpoczynająca się godzina: 2,5 - nie dłużej niż do 30 minut. Opłata za cały dzień: 25 zł.
  • w soboty, niedziele i święta: 10 zł za godzinę, każda następna rozpoczynająca się godzina: 5 zł - nie dłużej niż do 30 minut. Opłata za cały dzień: 45 zł.

Wypożyczenie roweru wodnego

  • od poniedziałku do piątku: 10 zł za godzinę, każda następna rozpoczynająca się godzina: 5 zł - nie dłużej niż do 30 minut. Opłata za cały dzień: 50 zł.
  • w soboty, niedziele i święta: 15 zł za godzinę, każda następna rozpoczynająca się godzina: 7,5 zł - nie dłużej niż do 30 minut. Opłata za cały dzień: 75 zł.

Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się z Miejskim Domem Kultury w Kaletach (34 352 73 04).

Na ryby i po miód

Kalety zapraszają także turystów do zajrzenia do Ichtioparku. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego czynna jest:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach: 15:00-20:00
  • w soboty i niedziele w godzinach: 12:00-20:00

Park tematyczny oferuje jeszcze inną atrakcję.

- Nasza pszczela rodzina z pasieki edukacyjnej zaprasza mieszkańców w weekend do Ichtioparku. Na żywo będzie można podejrzeć pracę tych niezwykle pożytecznych owadów, a także dowiedzieć się o nich wielu przydatnych ciekawostek. Będzie również możliwość degustacji kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich - zachęcają władze miasta.

Obiekt otwarty w weekendy od 14:00 do 19:00.

Tarnowskie Góry. Jeziora i zalewy, które warto odwiedzić

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon