W budynku po Tesco przy ul. Zagórskiej powstanie centrum handlowe? Inwestor złożył wniosek

W połowie 2021 roku zamknięto Tesco przy ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. Początkowo zakładano, że spółka Netto przejmie budynek po brytyjskiej sieci hipermarketów. Ostatecznie został przekształcony tylko w market w dzielnicy Bobrowniki. Po półtora roku od likwidacji Tesco przy ul. Zagórskiej do Starostwa Powiatowego wpłynął wniosek o rozbudowę budynku.

Tesco Tarnowskie gory

Na początku grudnia 2022 roku do Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach wpłynął wniosek o rozbudowę i przebudowę budynku po Tesco przy ulicy Zagórskiej. Obecnie tylko spółka H&M oraz DOZ Apteka funkcjonują na pasażu handlowym byłego hipermarketu.

We wniosku, który złożyła spółka Europrojekt Alfa Saller Pollbau Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, uwzględniono budowę dwóch nowych budynków handlowo-usługowych, które miałyby powstać wzdłuż ulicy Zagórskiej, naprzeciwko KFC.

- Wykonawca we wniosku uwzględnił budowę sześciu murów oporowych, układu drogowego z parkingiem, dwóch stacji kontenerowych transformatorów oraz budowę infrastruktury towarzyszącej i technicznej, jednak obecnie są to jeszcze plany - wyjaśnia Rafał Biczysko, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Jak wynika ze złożonej dokumentacji w budynku, w którym do połowy 2021 roku mieściło się Tesco, ma powstać łącznie około 20 lokali handlowo-usługowych. Jednak na obecnym etapie nie wiadomo jeszcze, jakie firmy miałyby wynajmować tam pomieszczenia. Inwestor - spółka Europrojekt Alfa Saller Pollbau - do 30 maja 2023 roku jest zobowiązany do uzupełnienia dokumentacji. Po tym terminie starostwo zweryfikuje wniosek w sprawie rozpoczęcia inwestycji.

Kolejna inwestycja spółki Saller w Tarnowskich Górach?

Przypomnijmy, że inwestorem jest spółka Saller, która do tej pory wybudowała już dwa centra handlowe w Tarnowskich Górach. Pierwsze z nich powstało przy ul. Zagórskiej 189, gdzie obecnie funkcjonują takie sklepy jak Pepco, Rossmann, RTV Euro AGD, Empik, Tako Fashion, CCC oraz Martes. Natomiast drugie centrum wybudowano przy ul. Zagórskiej 224, znaleźć tam można sklepy sieci Media Expert, Jysk, Smyk, Tedi i wiele innych.

Spółka Saller jest także inwestorem Centrum Handlowego "Bytom Szombierki" przy ulicy Zabrzańskiej oraz kilku innych projektów w Zabrzu, Chorzowie, Katowicach, Będzinie, Sosnowcu, Rybniku, Raciborzu, Żorach i Częstochowie.

Tarnowskie Góry uchodźcy Ukraina

Może Cię zainteresować:

Nowe miejsca na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Pojawił się pomysł obiektu po markecie TESCO

Autor: Urszula Gołkowska

03/03/2022

Tarnowskie gory tesco

Może Cię zainteresować:

Koniec Tesco w Tarnowskich Górach. Netto ostatecznie przejmuje sklepy

Autor: Urszula Gołkowska

18/03/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon