Burzliwych losów makiety kolejowej ciąg dalszy. Czy nadal będziemy mogli zwiedzać Semafor?

Tarnogórska atrakcja wciąż pozostaje otwarta dla zwiedzających. Wszystko wskazuje na to, że w tej kwestii nic się nie zmieni. Makieta może jednak trafić do nowego właściciela.

Semafor makieta kolejowa
Tarnowskie Góry makieta kolejowa semafor

Semafor zostaje w Tarnowskich Górach

W lutym 2022 roku pisaliśmy o problemach makiety kolejowej, która znajduje się na piętrze dworca PKP. Pojawiło się nawet ryzyko zakończenia działalności wyjątkowej lokalnej atrakcji. Na szczęście udało się podtrzymać jej funkcjonowanie.

Jest jeszcze nadzieja! Makieta kolejowa Semafor może pozostać w naszym mieście

Niedawno pojawiły się nowe informacje w sprawie makiety. Może ona zostać wykupiona przez Miasto Tarnowskie Góry.

– Chcemy, aby taki skarb został w Tarnowskich Górach i nadal był jedną z naszych atrakcji turystycznych – stwierdza burmistrz Arkadiusz Czech.
- Umowa właściciela makiety na najem piętra dworca już się zakończyła, zanim tak się jednak stało, z uwagi na ofertę kupna Semafora spoza miasta, urząd przyjął wstępną ofertę odsprzedania go gminie. Po "zielonym świetle" ze strony Zarządu PKP temat może być kontynuowany - dodają urzędnicy.

Semafor udostępniony do zwiedzania

Zainteresowani, którzy chcieliby zobaczyć makietę, bez przeszkód mogą wybrać się na miejsce. Atrakcja jest otwarta od środy do niedzieli w godz. 11:00-16:00.

Semafor przyjmuje także grupy zorganizowane za wcześniejszą rezerwacją. Można dokonać jej pod numerem 601 213 355 lub mailowo (jjohngama@gmail.com).

Tarnowskie Góry. Makieta kolejowa Semafor

Może Cię zainteresować:

Kolejkowe królestwo - makieta Semafor w Tarnowskich Górach zaprasza na zwiedzanie

Autor: Urszula Gołkowska

20/09/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon