Całe TG wspiera Oliwię. Koncert dla poszkodowanej 18-latki już w ten piątek

Od wypadku minął już prawie miesiąc, ale akcje wspierające młodą Oliwię i jej rodzinę wciąż trwają. Jedna z nich - połączona z występami muzycznymi - odbędzie się 25 listopada w naszym mieście.

Tarnowskie góry koncert dla oliwii

Tragiczny wypadek w Brynku

Dramat wydarzył się 25 października. Około godziny 22:00 na odcinek drogi krajowej nr 11 w Brynku wezwano służby. Doszło tam do wypadku. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Pierwszym z pojazdów podróżowała Oliwia razem ze swoim chłopakiem. Niestety w wyniku wypadku poniósł śmierć na miejscu. Dziewczynę udało się uratować. Została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Kilka dni później, 28 października, Oliwia miała obchodzić swoje 18. urodziny. Zamiast na parkiecie spędziła je w szpitalu. Nastolatka miała złamaną podstawę czaszki, kości zatokowe, żuchwę, uszkodzone kręgi szyjne i inne liczne obrażenia. Lekarze robili, co mogli, by pomóc poszkodowanej.

#RazemDlaOliwii

Od tragicznego wypadku minął już prawie miesiąc, ale ludzie dobrej woli nie przestają wspierać rodziny 18-latki. Stowarzyszenie Pozytywnej Energii z Boruszowic zorganizowało zbiórkę na jej rzecz. Wpłaty przyjmowane są na konto organizacji. W tytule przelewu należy wpisać "pomoc dla Oliwki". Numer konta: 82 1600 1462 1879 3323 7000 0001. Zbiórka powstała także na portalu Pomagam.pl.

W niesienie wsparcia zaangażowali się także muzycy. Już w najbliższy piątek, 25 listopada, odbędzie się koncert, podczas którego zbierane będą datki dla Oliwii. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 w pubie Piekarnia Piwa w Tarnowskich Górach. Przed gośćmi wystąpią: DJ DOMINO, Pjonteczek/ BIG, Different Vibe, Garage Label, Patson/Zoq, Kris/Alansky, Lil Natix/ BEB.

- Zorganizowanie wydarzenia muzycznego z taką liczbą wspierających, w tak krótkim czasie nie jest łatwym przedsięwzięciem, dlatego obecność i wsparcie dla całej akcji charytatywnej jest nie tylko bardzo oczekiwane, ale wręcz konieczne, bo czas odgrywa tu znaczącą rolę - stwierdzają koordynatorzy przedsięwzięcia.

- To nasza znajoma, koleżanka, a być może także i Wasza. Nikt z nas nie chciałby być w takiej sytuacji. To jest sprawdzian dla nas wszystkich. To jest sytuacja kryzysowa i należy działać teraz - dodają.

Raperzy rozpoczęli także akcję promującą wydarzenie i zbiórkę dla Oliwii.

Zbiórka dla Oliwii Grajoszek Tworóg

Może Cię zainteresować:

Drastyczny wypadek tuż przed 18. urodzinami. Trwa zbiórka na rzecz poszkodowanej Oliwki

Autor: Urszula Gołkowska

07/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon