Caritas z Osady Jana zaprasza na charytatywny koncert. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Zagrobelny

Już w najbliższą niedzielę w jednej z dzielnic naszego miasta odbędzie się wydarzenie kulturalne na rzecz Ukrainy. W repertuarze polskie kolędy i pastorałki oraz zagraniczne pieśni.

Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
Koncert charytatywny osada jana

Koncert "Kolęda dla Ukrainy"

To już trzecia edycja wydarzenia, jakie tradycyjnie odbywa się w radosnej atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych co roku organizuje muzyczne spotkanie połączone z akcją charytatywną. Przed gośćmi występowała już Halina Mlynkova i Olga Bończyk. Poprzednie wydarzenia poświęcone były pomocy potrzebującym z Syrii.

Tym razem do naszego miasta przyjedzie Łukasz Zagrobelny. Jest znany ze swoich piosenek takich jak "Życie na czekanie", "Tylko z Tobą Chcę Być Sobą" czy "Nie kłam, że kochasz mnie". Tegoroczna odsłona kolędowego spotkania będzie poświęcona naszym wschodnim sąsiadom. W programie pojawią się nie tylko polskie, ale i ukraińskie pieśni oraz piosenki.

  - Koncert po raz kolejny nie tylko ma za zadanie przypomnieć tragedię narodu ukraińskiego, ale również zwrócić uwagę na program „Rodzina Rodzinie”, za pomocą którego można udzielić bezpośredniego wsparcia rodzinom ukraińskim. Program „Rodzina Rodzinie” stał się wizytówką hojności Polaków wobec osób potrzebujących spoza naszego kraju - tłumaczą organizatorzy.

  Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia, o godzinie 18:00 w kościele pw. MB Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach (ul. Różana 2). Wstęp wolny.

  Tarnowskie Góry koncert 2

  Może Cię zainteresować:

  Kamilianie na bis! Jeszcze jeden noworoczny koncert naszych muzyków już w tę sobotę

  Autor: Urszula Gołkowska

  19/01/2023

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon