Charytatywne przedstawienie dla poszkodowanej Oliwii. Już w tę sobotę można zrobić coś dobrego

W najbliższy weekend w gminie Tworóg odbędzie się wydarzenie dla całych rodzin. Oprócz występu i spotkania z gościem specjalnym można będzie także wesprzeć zbiórkę na rzecz poszkodowanej w wypadku mieszkanki powiatu tarnogórskiego.

Stowarzyszenie Pozytywnej Energii
Razem dla oliwii

"Śnieżka" dla Oliwii

W sobotę, 7 stycznia, Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu zaprasza małych i dużych gości. Na scenie zaprezentowane zostanie przedstawienie "Śnieżka". Przed publicznością pojawią się aktorzy z grupy teatralnej "Czemu nie" działającej przy GOK Herby. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00. Dodatkowo organizatorzy - Stowarzyszenie Pozytywnej Energii z Boruszowic - przygotowali atrakcję dla maluchów. Dzieci spotkają się z Marshallem, wielką maskotką do zadań specjalnych.

Impreza ma wymiar charytatywny. Podczas niej będą zbierane dobrowolne datki na rzecz osiemnastoletniej Oliwii. Mieszkanka gminy Tworóg przeżyła w październiku poważny wypadek. Lokalni społecznicy chcą pomóc rodzinie dziewczyny i pokryć część wydatków na rehabilitację.

- Przyjdź i spędź razem z nami to niezwykłe popołudnie - zapraszają wolontariusze.

Akcja dla Oliwki

Dramat wydarzył się 25 października. Około godziny 22:00 na odcinek drogi krajowej nr 11 w Brynku wezwano służby. Doszło tam do wypadku. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Pierwszym z pojazdów podróżowała Oliwia razem ze swoim chłopakiem. Niestety w wyniku wypadku poniósł śmierć na miejscu. Dziewczynę udało się uratować. Została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Akcję charytatywną na rzecz 18-latki organizuje Stowarzyszenie Pozytywnej Energii z Boruszowic. Wpłaty przyjmowane są na konto organizacji. W tytule przelewu należy wpisać "pomoc dla Oliwki". Numer konta: 82 1600 1462 1879 3323 7000 0001. Zbiórka powstała także na portalu Pomagam.pl.

Zbiórka dla Oliwii Grajoszek Tworóg

Może Cię zainteresować:

Drastyczny wypadek tuż przed 18. urodzinami. Trwa zbiórka na rzecz poszkodowanej Oliwki

Autor: Urszula Gołkowska

07/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon