Do Nakła Śląskiego przyjadą damy i rycerze. To w ramach jubileuszowego Szlacheckiego weekendu

W przyszłym tygodniu nakielski park zamieni się w średniowieczne obozowisko. Będzie tam można zobaczyć wojowników w zbrojach i tańczące białogłowy. Przy okazji warto także zajrzeć do samego pałacu.

Turniej rycerski w nakle śląskim

Szlachecki weekend 2023

Od wielu już lat Centrum Kultury Śląskiej organizuje wydarzenie, które ma na celu przybliżenie historii regionu w sposób nieoczywisty i ciekawy. Z powodzeniem udaje mu się to już od dziewięciu edycji. Przed nami jubileuszowa, dziesiąta odsłona imprezy.

- Podstawowa formuła programu obejmuje sobotnie zwiedzanie wystawy o charakterze historycznym oraz niedzielny rodzinny rajd rowerowy "Śladami górnośląskiej szlachty" - podają koordynatorzy.

- Projekt zachęca do uczestnictwa osoby w różnym wieku (od młodzieży po seniorów) i o różnych zainteresowaniach oraz aby integrować miejscowe – i nie tylko – społeczeństwo wokół idei poznawania historii swojego regionu - dodają.

Hrabiowie, damy i własny Disneyland. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądał pałac w Nakle Śląskim

W tym roku bezpłatna część wydarzenia odbędzie się 16 września (sobota). Będzie mieć miejsce w pałacu w Nakle Śląskim (ul. Parkowa 1). Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do 19:00. W jej ramach odbędą się dwa oprowadzania z przewodnikiem. Uczestnicy mogą poznać dawny pałac Donnersmarcków o godzinie 15:00 oraz 17:00. Wstęp jest wolny. Rezerwacji miejsc dokonamy pod numerem telefonu: 505 802 207.

W czasie wydarzenia trwać będzie turniej rycerski. Rekonstruktorzy przeniosą nas w czasie o dobre kilka wieków. Goście zobaczą:

  • średniowieczne obozowisko
  • pokaz walki połączony ze scenką obyczajową z życia epoki
  • warsztaty tańca dawnego
  • turnieje rodzinne – turniej rycerski, turniej dam i rycerzy oraz turniej rzutu kolczugą
  • pokaz artyleryjski broni czarnoprochowej
  • zabawy plebejskie dla dzieci i atrakcje dla rodzin – strzelanie z łuku do tarczy, rzucanie włócznią, rzucanie specjalnymi nożami do drewnianej tarczy, wyścigi drużyn w drewnianych nartach, zabawa w "Małego Johna" (walki na worki na równoważni), "Młynek rycerski", rzut parami kolczugą na odległość, gra w boule
Kino samochodowe tarnowskie góry 2023

Może Cię zainteresować:

Do naszego miasta powraca kino samochodowe! Kiedy odbędą się seanse?

Autor: Urszula Gołkowska

07/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon