Dobra wiadomość dla miłośników kolejek! Można jeszcze zwiedzać tarnogórską makietę Semafor

Jest jeszcze szansa, by zobaczyć lub kolejny raz odwiedzić jedną z kolejowych atrakcji miasta. W jakich godzinach funkcjonuje?

Semafor makieta kolejowa
Tarnowskie Góry. Makieta kolejowa Semafor

Semafor otwarty dla zwiedzających

W lutym Tarnowskie Góry obiegła smutna wiadomość o zakończeniu funkcjonowania makiety kolejowej, która mieści się na terenie dworca PKP. Powodem była zbyt mała ilość odwiedzających w stosunku do wysokości opłat stałych, jakie towarzyszyły prowadzeniu działalności. Ze szczegółami sprawy można zapoznać się w artykule: "To koniec makiety kolejowej Semafor. Właściciel zamyka tarnogórską atrakcję".

Niedługo po opublikowaniu tej informacji pojawiła się jednak nadzieja na pozostanie atrakcji w naszym mieście. Właściciel został zaproszony do siedziby Urzędu Miasta. Przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Wolnik zorganizował spotkanie z Burmistrzem Miasta Tarnowskie Góry Arkadiuszem Czechem.

- Przedstawiłem powody zamknięcia makiety semafor, które ze zrozumieniem zostały odebrane przez władze miasta. Otrzymałem zapewnienie od burmistrza miasta, że do końca tygodnia postara się znaleźć kompromis w celu pozostawienia makiety kolejowej na terenie Tarnowskich Gór, mając świadomość, że bezpośrednio nawiązuje ona do tradycji naszego miasta, kiedy kolejowy węzeł tarnogórski w niedalekiej przeszłości był największą stacją towarową w Europie, a Tarnowskie Góry były nazywane miastem kolejarzem - relacjonował właściciel atrakcji.

Na początku marca władze miasta przekazały wiadomość, że kontynuowane są rozmowy mające na celu wsparcie działalności. Właściciel zdecydował się więc na przedłużenie wynajmu powierzchni na dworcu. Makieta znów została udostępniona dla zwiedzających.

Godziny otwarcia makiety

Do 3 kwietnia atrakcja czynna jest codziennie od godziny 11:00 do 16:00. W tym czasie działa także sklepik z modelami PIKO, ROCO. Makietę znajdziemy na pierwszym piętrze budynku dworca kolejowego w Tarnowskich Górach (ul. Częstochowska 1C). Więcej informacji udziela właściciel pod numerem telefonu: 601 213 355.

Miejmy nadzieję, że cała sprawa zakończy się pomyślnie i makieta będzie mogła na stałe cieszyć małych i dużych fanów kolei.

Tarnowskie Góry. Makieta kolejowa Semafor

Może Cię zainteresować:

Kolejkowe królestwo - makieta Semafor w Tarnowskich Górach zaprasza na zwiedzanie

Autor: Urszula Gołkowska

20/09/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon