Dobra wiadomość w sprawie remontu podcieni. Urząd Miasta chce przekazać kilkaset tysięcy złotych

W Tarnowskich Górach może zostać zrealizowana kolejna inwestycja, która poprawi wizerunek historycznego centrum. Decyzja o wsparciu robót dofinansowaniem z budżetu gminy zapadnie już jutro, 30 marca.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry podcienia remont

Co z remontem podcieni?

Pod koniec tego miesiąca powrócił temat renowacji zabytkowych obiektów przy rynku. Kwestia ta była już zapowiadana w zeszłym roku. Grupę właścicieli będzie reprezentować spółka Marktplan.

Remont podcieni w Tarnowskich Górach. Właściciele wyrazili zgodę

Władze samorządowe zapowiedziały chęć dofinansowania prac. W Tarnowskich Górach w przypadku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków, a niestanowiących własności gminy, o przyznaniu środków decyduje Rada Miasta na wniosek Burmistrza Miasta. Już jutro, 30 marca, podczas sesji radni uchwalą, czy podcienia otrzymają dofinansowanie.

Komisja, która zajmowała się oceną wniosku o dotację, oceniła go pozytywnie.

- Komisja doszła do wniosku, że wykonanie prac wyszczególnionych we wniosku, tj. kompleksowej renowacji podcieni w kamienicach przy ul. Rynek 17 i 18 oraz przy ul. Gliwickiej 1, 3 i 5 w Tarnowskich Górach, jest słuszne i celowe. Pozwoli to na ich dalszą eksploatację w dobrym stanie i spowoduje, że całość wnętrza podcieni nie będzie budzić zastrzeżeń pod względem konserwatorskim i nabierze spójnego, odnowionego wyglądu - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Komisja zasugerowała pokrycie 65% kosztu remontu. Oznacza to, że miasto wsparłoby inwestycję, przekazując na jej cel 310 000 złotych.

Tarnowskie Góry. Remont kamienicy przy ul. Lewka

Może Cię zainteresować:

Remont kamienicy przy Lewka 5. Są już dostępne wizualizacje! Co tam powstanie?

Autor: Urszula Gołkowska

23/11/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon