Druhowie z Żyglinka świętują. Do Ochotniczej Straży Pożarnej trafił nowy pojazd

W Miasteczku Śląskim pojawił się kolejny samochód. Będzie służył okolicznym mieszkańcom. Strażacy już się z niego cieszą i dziękują instytucjom za pomoc finansową.

Nowy wóz dla OSP Żyglinek

Ostatni piątek, 5 kwietnia, zdecydowanie pozytywnie pozostanie w pamięci druhów. Tego dnia razem z zaprzyjaźnionymi jednostkami powitali oni nowy pojazd. Będzie im służył podczas kolejnych akcji na terenie powiatu tarnogórskiego. To drabina mechaniczna Metz na podwoziu MAN. Samochód został zakupiony jeszcze w 2023 roku. Było to możliwe dzięki środkom przekazanym przez Urząd Miasta Miasteczko Śląskie oraz Fundusz Sprawiedliwości. Strażacy dziękują samorządowi za okazane im wsparcie.

- Samochód dotarł do nas w pełni przygotowany do działań ratowniczo-gaśniczych, po wszystkich przeglądach oraz badaniach w CNBOP. Pojazd zastąpi wysłużoną drabinę na podwoziu Jelcz i znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy oraz powiatu - podają druhowie.

Strażaków można cały czas wspierać w ich działalności. Trwa akcja "OSP na straży środowiska". W jej ramach druhowie zbierają złom oraz elektrośmieci. Podczas ostatniego transportu udało im się dzięki temu pozyskać kwotę 4309 złotych. Strażacy służą także pomocą i organizują transport w razie potrzeby. Można się z nimi skontaktować telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 500 636 262.

Osp zyglinek kalendarz

Może Cię zainteresować:

Strażacy z OSP Żyglinek polecają się na cały rok. Jak zdobyć ich kalendarze?

Autor: Urszula Gołkowska

20/11/2023

Nowa remiza w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach powstanie nowa remiza. Będzie służyć zawodowym strażakom

Autor: Urszula Gołkowska

05/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon