Ekipa filmowa przyjechała do Tarnowskich Gór. Sceny do filmu Diabeł kręcone są na ul. św. Katarzyny [ZDJĘCIA]

Od 2 lutego w Tarnowskich Górach kręcone będą sceny do filmu "Diabeł". Kilka dni temu urząd miejski poinformował. że oprócz Eryka Lubosa, wystąpi również Piotr Trojan - tarnogórzanin oraz Aleksandra Popławska pochodząca z Zabrza. Ekipa filmowa swoją pracę zaczęła na ulicy Świętej Katarzyny w centrum miasta. Zobaczcie kulisy prac w galerii.

Ekipa filmowa przebywa na terenie powiatu tarnogórskiego już od kilku dni. We wtorek, 31 stycznia oraz 1 lutego filmowcy kręcili sceny w Kamieńcu gminie Zbrosławice, m.in. na cmentarzu oraz w Kościele Rzymskokatolickim pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Zgodnie z komunikatami tarnogórskiego magistratu na terenie miasta prace rozpoczęły się 2 lutego około godziny 16.30 na ulicy Świętej Katarzyny. W trakcie prac nakręcona zostanie scena kaskaderska, w czasie której padną strzały nieostrymi pociskami. Filmowcy mogą przenieść się także na skwer w obrębie I LO im. Stefanii Sempołowskiej oraz skweru, na którym stoi armata. Ekipa filmowa zakończy kręcenie scen około godziny 3:30.

- Na ul. Św. Katarzyny kręcone będą sceny nocne, więc filmowcy zainstalują na wysięgnikach oświetlenie - wyjaśnia Ewa Kulisz, rzeczniczka prasowa tarnogórskiego magistratu.

Prace ekipy filmowej potrwają przez 9 dni

Obecnie wiadomo, że ekipa filmowa pozostanie na terenie miasta do 16 lutego. Do tego czasu filmowy będą kręcić sceny m.in. w obrębie tarnogórskiego rynku, Parku Miejskiego, klubu Onyx, ul. Górniczej, ul. Tylnej, ul. Krakowskiej oraz ul. Piastowskiej.

Według pierwotnych ustaleń ekipa przeniesie się także do Rept Śląskich oraz na teren przy jeziorze Chechło-Nakło.

Tarnowskie góry film

Może Cię zainteresować:

Dziś Tarnowskie Góry przejmuje ekipa filmowa. Gdzie i kiedy pojawią się utrudnienia?

Autor: Urszula Gołkowska

02/02/2023

Piotr Trojan i Eryk Lubos zagrają w filmie Diabeł

Może Cię zainteresować:

Dwóch tarnogórzan zagra w filmie kryminalnym Diabeł. Sceny będą kręcone na terenie miasta

Autor: Martyna Urban

31/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon