Nauczyciele z "Chemika" szyją dobro. Ich wielkie maskotki wesprą małych pacjentów

Tarnogórski Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących znów pokazuje, że pomaganie potrzebującym nie jest mu obce. Tym razem w akcję charytatywną włączyli się pedagodzy.

Nauczyciele Szyją Dobro

Akcja przyjęła się w wielu szkołach Polski. Pedagodzy złączyli się w jednym celu - szyciu wielkich maskotek. W ramach inicjatywy powstały piękne i wyjątkowe dzieła. Po co? Ich autorskie, oryginalne pluszaki zostały wystawione na aukcjach charytatywnych. Zebrane pieniądze zasiliły projekt Fundacji TVN. Przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie powstać ma Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Finalnie udało się uzbierać kwotę 27 746,88 zł.

"Chemik" znów w akcji

Do ogólnopolskiego szycia dołączył się także Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. W ramach akcji powstały: Miętowa Chmurka, Pan Neuronik oraz Pan Impulsik. Twórczyniami uroczych maskotek były panie Bogusława Mikołajczyk i Sylwia Magda. Przytulanki nauczycielek z tarnogórskiej szkoły pomogły weprzeć akcję niemałą kwotą 627,50 złotych.

- Jedną z nich wylicytowała pani Katarzyna Wojtal - nauczyciel chemii i przedmiotów zawodowych w "Chemiku"! Każda z Pań dołożyła w ten sposób swoją cegiełkę do budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci w Warszawie - stwierdzają z dumą przedstawiciele placówki.

Warto dodać, że tarnogórski "Chemik" ma już spore doświadczeniu w "szyciu dobra". W zeszłym roku szkolnym młodzież wykonała mięciutkie przytulanki - emoji. Uśmiechnięte pluszaki trafiły do małych pacjentów. Ucieszyły dzieci przebywające na oddziale niemowlęcym i patologii noworodka Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.

Nie minęło wiele czasu, a uczniowie zasiedli przed maszynami do szycia. W maju tego roku ruszyła akcja wykonywania pościeli dla uchodźców z Ukrainy. Nastolatkowie mieli okazję, by nabyć nową umiejętność, ale przede wszystkim wspomóc kogoś w potrzebie. O innych mniej lub bardziej nietypowych pomysłach tych młodych ludzi można przeczytać w poniższym artykule.

Projekt MyWyOni w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Pieką ciastka, organizują zbiórki, kręcą filmy. Młodzież z "Chemika" zaraża pozytywną energią do działania

Autor: Urszula Gołkowska

29/01/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon