Ichtiopark w Kaletach powiększa swój teren. Co nowego tam powstanie?

Urząd Miasta nabywa działkę, która ma służyć parkowi tematycznemu. Są już także kolejne plany dotyczące tego miejsca.

UM Kalety
Kalety ichtiopark centrum edukacji ekologicznej

Ichtiopark się powiększa

Wczoraj, 13 grudnia, burmistrz Klaudiusz Kandzia podpisał umowę przeniesienia prawa użytkowania wieczystego. Działka znajduje się na terenie parku tematycznego Ichtiopark nieopodal zbiornika Doły. Obszar ma powierzchnię 942 m². Jak podają urzędnicy miejscy, przejęcie tego terenu było konieczne w ramach regulacji stanu faktyczno-prawnego parku tematycznego.

- Jednocześnie informujemy, że tutejszy organ w ramach regulacji stanu faktyczno-prawnego "Ichtioparku" proceduje kolejne nabycie terenu z działki o nr ewid. 268/22 - dodają.

Decyzja zapadła w związku z planowaną realizacją kolejnego etapu rozbudowy obejmującą utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej. Co to takiego?

Centrum Edukacji Ekologicznej w Kaletach

W 2021 roku Urząd Miasta zapowiedział, że na terenie Ichtioparku ma pojawić się nowa zabudowa, a dokładniej drewniane pawilony. Każdy z nich będzie poświęcony innej tematyce edukacyjno-przyrodniczej. Odwiedzając je, poznamy między innymi ciekawostki o zwierzętach leśnych, ptakach, grzybach, ale również o problemach środowiskowych, takich jak zmiany klimatyczne czy dostęp do wody pitnej i odpowiednie gospodarowanie jej zasobami.

To jeszcze nie koniec. Powstanie także specjalna wiata, pod którą zmieści się do pięćdziesięciu osób. Umożliwi ona przeprowadzanie wykładów i lekcji w terenie.

- Miastu zależy, aby w łatwy i przystępny sposób dotrzeć z wiedzą przyrodniczą do młodego pokolenia, ale także, wykorzystując potencjał Ichtioparku, zbudować markę, z której Miasto Kalety będzie znane i rozpoznawane - przyznają urzędnicy.
Ogród deszczowy w Kaletach

Może Cię zainteresować:

W Kaletach powstał ogród deszczowy. Zasadzili go sami seniorzy. Zobacz, jak się prezentuje

Autor: Urszula Gołkowska

31/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon