Jak zadbać o zdrowie psychiczne i równowagę? Bezpłatne wykłady w tarnogórskim centrum

Już w przyszłym tygodniu będziemy obchodzić Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji placówka w Tarnowskich Górach zaplanowała cały tydzień spotkań poświęconych temu zagadnieniu. Każdy chętny może wziąć w nich udział.

Centrum zdrowia psychicznego tarnowskie gory

Tydzień dla siebie

10 października na całym świecie ludzie przyjrzą się zagadnieniu zdrowia w nieco odmienny od schematycznego sposób. Składamy się nie tylko z ciała. Nasza psychika i jej stan jest równie ważny dla prawidłowego funkcjonowania. Warto zadbać również o jej potrzeby. By to zrobić, trzeba jednak wiedzieć, jak się do tego zabrać. Pomocą może być cykl spotkań organizowanych w przyszłym tygodniu w Centrum Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach. Od poniedziałku do piątku zaplanowano serię wykładów oraz ćwiczenia plastyczne. Udział w nich jest bezpłatny. Odbędą się one w Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Opolskiej 21G.

Dogoterapia od marca w Centrum Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach

Plan wydarzeń

 • 9.10 (poniedziałek)
  17:00-19:00 - warsztat "Zaczarowany Świat pastelowych emocji" (materiały zapewnione, ilość miejsc ograniczona, zapisy pod nr tel. 668 562 670)
  prowadzenie: Beata Hetmańczyk
 • 10.10 (wtorek)
  17:00-18:00 - wykład "Zrównoważony budżet energetyczny organizmu - od kryzysu do zdrowia i witalności"
  prowadzenie: Marzena Jankowska
 • 11.10 (środa)
  13:00-14:00 - wykład "Szpitale psychiatryczne - błogosławieństwo czy przekleństwo"
  prowadzenie: dr hab. n. med., prof. uczelni Robert Pudlo
  15:30-16:30 - wykład "Budowanie elastyczności psychologicznej poprzez praktykę uważności"
  prowadzenie: prof. nadzw. dr hab. Alicja Gałązka
 • 12.10 (czwartek)
  16:30-18:00 - wykład dla rodziców - panel dyskusyjny "Interwencja kryzysowa w terapii dzieci i młodzieży"
  prowadzenie: lek. Magdalena Jarząb, mgr Marta Serafin-Czaja
 • 13.10 (piątek)
  17:00-18:00 - wykład "Z praktyki - najczęstsze zmiany w obrębie stóp"
  prowadzenie: mgr Joanna Sypko-Śnietka
- Tak bogaty tydzień w ciekawe wydarzenia w naszym Centrum jest podkreśleniem bardzo ważnego święta obchodzonego 10 października - Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Zdrowie psychiczne wymaga uwagi nie tylko w tym dniu. Warto poszerzać wiedzę, jak sobie radzić w trudnych chwilach. Jak osiągnąć dobrostan zarówno ten psychiczny, jak i fizyczny. Co zrobić, aby rozwijać się i realizować swoje marzenia i pasje - zapraszają medycy.

Temat zdrowia psychicznego staje się coraz ważniejszy, co potwierdzają też liczby interwencji. W lipcu Centrum Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach świętowało rok działalności. W ciągu tego czasu w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży udzielono 6000 porad. Przyjęto także ponad 1000 nowych pacjentów, a w ramach dziennej hospitalizacji przekroczono o 100% limit wykonania. Tymczasem w Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych liczba świadczeń wyniosła w okresie półrocznym 4808. Udzielono też 1100 indywidualnych porad psychologicznych oraz aż 2400 porad lekarskich. Zrealizowano także warsztaty rehabilitacyjne, psychoterapię grupową, wizyty środowiskowe. W razie potrzeby - nie bójmy się poprosić o pomoc. O tym, jak można zapisać się na wizytę w centrum, przeczytamy w poniższym artykule.

Tarnowskie Góry centrum zdrowia psychicznego

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach powstało Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży

Autor: Urszula Gołkowska

18/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon