Kalety zapraszają na poświąteczne wydarzenia. W planie Orszak Trzech Króli i koncert kolędowy

W tym tygodniu propozycji do wspólnego świętowania nie zabraknie. W powiecie tarnogórskim będzie gdzie się wybrać i coś ciekawego znajdą dla siebie młodsi oraz starsi goście.

Kalety orszak trzech kroli

Orszak Trzech Króli w Kaletach

Także w tym roku ulicami miasta przejdzie kolorowy pochód. 6 stycznia w całej Polsce organizowane są przemarsze upamiętniające Trzech Mędrców, którzy udali się do Betlejem w poszukiwaniu Zbawiciela. W Kaletach orszak wyruszy o godzinie 14:00 spod krzyża w Kuczowie (na zakręcie). Uczestnicy przejdą razem do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Miotku, gdzie nastąpi część dalsza.

- Odbędzie się wspólne kolędowanie wraz z chórem "Sonata" oraz nabożeństwo. Orszak zakończy wspólne świętowanie przy słodkim i ciepłym poczęstunku. Zachęcamy dzieci i dorosłych do przebrania się w stroje kolędników. Każdy z uczestników otrzyma koronę - zapowiadają organizatorzy.

Koncertowe spotkanie

W niedzielę, 7 stycznia, w kościele w Miotku będą miały miejsce Jasełka w wykonaniu dzieci szkolnych. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 16:00. Później zaplanowano adorację przy żłóbku dla najmłodszych. Tego dnia odbędzie się także wydarzenie dla miłośników kolęd i pastorałek. Chór "Sonata" zaprasza na świąteczny koncert. Artystom przewodzi Iwona Skop. Występ będzie mieć miejsce o godzinie 17:00 w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Jędrysku.

Na Orszak Trzech Króli oraz kolędowy koncert zapraszają także Tarnowskie Góry. Pierwsze z wydarzeń odbędzie się w centrum miasta. Natomiast muzyczne spotkanie zaplanowano w dzielnicy Strzybnica. Jest z czego wybierać!

Tarnowskie gory orszak trzech kroli

Może Cię zainteresować:

Trzej Królowie w Tarnowskich Górach. Kolorowy orszak przejdzie ulicami miasta

Autor: Urszula Gołkowska

02/01/2024

Koncert tarnowskie gory slaskie smyki

Może Cię zainteresować:

W tę niedzielę warto wybrać się do Strzybnicy. Śląskie Smyki zapraszają na kolędowy koncert

Autor: Urszula Gołkowska

03/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon