Kolejny dzień prac ekipy filmowej. Tym razem sceny kręcone są w obrębie Rynku [ZDJĘCIA]

Rozpoczął się kolejny dzień prac ekipy filmowej. Sceny do filmu kryminalnego "Diabeł" kręcone są dziś (4 lutego) w obrębie tarnogórskiego rynku. W obsadzie aktorskiej znalazło się dwóch tarnogórzan - Eryk Lubos oraz Piotr Trojan, a także pochodząca z Zabrza Aleksandra Popławska.

W czwartek, 2 lutego od godzin popołudniowych na ulicy Świętej Katarzyny kręcone były sceny do filmu Diabeł. Strażacy zabezpieczali ulicę od godziny 14:00. Praca ekipy filmowej w ścisłym centrum Tarnowskich Gór rozpoczęła się od nagrania scen kaskaderskich, w ich trakcie doszło do pościgu, a nawet padły strzały. Prace filmowców oraz aktorów, w tym Eryka Lubosa zakończyły się w godzinach nocnych.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w sobotę, 4 lutego ekipa filmowa przeniosła się na tarnogórski Rynek. Sceny do filmu będą kręcone od godziny 10:00 do 22:00. Z tego powodu mieszkańcy mogą spodziewać się tam utrudnień. Konkretne części rynku mogą zostać czasowo wyłączone z użytkowania.

9 dni prac ekipy filmowej

Kolejnym punktem na mapie prac ekipy filmowej będzie Park Miejski - teren w obrębie baru. Z użytku wyłączone zostanie boisko przy tzw. "muszli". Drugą lokalizacją będzie klub Onyx, utrudnienia pojawią się na skrzyżowaniu ul. T Królika, ul. Szymały oraz ul. Ks. Michała Lewka. Prace ekipy filmowej potrwają do 16 lutego.

Efekty prac zobaczymy najwcześniej jesienią 2023 roku na ekranach kin. Przypomnijmy, że Urząd Miejski w Tarnowskich Górach dofinansował produkcję filmową kwotą 300 tysięcy złotych. Dzięki dotacji miasto zyska dodatkową promocję wizerunkową.

Diabeł TG

Może Cię zainteresować:

Ekipa filmowa przyjechała do Tarnowskich Gór. Sceny do filmu Diabeł kręcone są na ul. św. Katarzyny [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

02/02/2023

Piotr Trojan i Eryk Lubos zagrają w filmie Diabeł

Może Cię zainteresować:

Dwóch tarnogórzan zagra w filmie kryminalnym Diabeł. Sceny będą kręcone na terenie miasta

Autor: Martyna Urban

31/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon