Koncert Świąteczno-Noworoczny Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej już w styczniu!

Na tę wiadomość czekało wielu tarnogórzan i nie tylko. Znamy już daty występów inaugurujących muzyczny rok w Tarnowskich Górach. Wiemy też, że na scenie pojawią się także Mali Kamilianie.

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach
Koncert noworoczny orkiestra tarnowskie góry

Koncert Świąteczno-Noworoczny w Tarnowskich Górach

Od wielu już lat Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza na wyjątkowe spotkania z muzyką. Tym razem odbędą się one 14 i 21 stycznia. Podczas koncertu usłyszymy kilka utworów specjalnie wybranych na tę okazję. Tarnogórscy muzycy zaprezentują m.in. "Pawanę na śmierć infantki" Maurice’a Ravela, ukraińską "Kolędę dzwonków", efektowny "Ross Roy" Jacoba de Haana oraz pierwszą część Suity "Planety" Gustava Holsta – "Mars".

Dodatkową atrakcją będzie udział nowych muzyków. Swoimi zdolnościami pochwali się Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Mali Kamilianie". Grupa powstała w tym roku dzięki współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach. Inicjatywa spotkała się z niemałym zainteresowaniem. Od jesieni tego roku młodzi artyści spotykają się regularnie.

Podobnie jak w ubiegłych latach zainteresowani otrzymają dwie okazje, by wziąć udział w wydarzeniu. W styczniu odbędzie się nie jeden, ale dwa koncerty:

  • 14 stycznia, sobota, godzina 19:00, Parafia MB Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach (Osada Jana)
  • 21 stycznia, sobota, godzina 19:00, Parafia Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach (Bobrowniki Śląskie)

Wstęp wolny. Parafialną Kamiliańską Orkiestrę Dętą w Tarnowskich Górach będziemy mogli usłyszeć również wcześniej. Zadba ona o muzyczną oprawę Pasterki na Osadzie Jana.

Kamiliańska orkiesta dęta tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Nowy utwór w repertuarze Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej. Tego trzeba posłuchać

Autor: Urszula Gołkowska

16/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon