"Made in Tarnowskie Góry". Powstaje nowy film o miejscowych rękodzielnikach. Kto się w nim pojawi?

Nasze miasto oraz okolice znów staną się planem zdjęciowym. Tym razem głównymi bohaterami zostali lokalni rzemieślnicy.

Subdistrict
Tarnowskie Góry film

"Made in Tarnowskie Góry"

Członkowie Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego ruszyli z drugim filmowym projektem. W zeszłym roku odbyła się premiera miniserialu poświęconemu tarnogórskim seniorom. Po sukcesie produkcji przyszedł czas na następną. Tym razem TSO we współpracy ze studiem Subdistrict zamierza przyjrzeć się działaniom lokalnych rzemieślników.

- Będzie to produkcja opowiadająca o tarnogórskim rękodziele i jego twórcach. Przez kilka najbliższych miesięcy towarzyszyć będziemy im z kamerą, by dokumentować ich pracę. Postaramy się też sprawdzić czy Tarnowskie Góry mają charakterystyczny dla tego miasta produkt regionalny bądź czy mogłyby taki mieć w przyszłości - zapowiadają twórcy projektu. - W filmie pojawią się znane Wam postaci związane z naszym miastem - zdradzają.

Wiemy już, że na ekranie zobaczymy Piekarnię Ceramiki, jaka znajduje się w miejscowości Laryszów (gmina Zbrosławice). To właśnie tam powstały już pierwsze zdjęcia do filmu.

- Towarzyszyliśmy artystom w procesie wypalania naczyń tradycyjnymi metodami. Było gorąco (dosłownie!), a niesamowita atmosfera towarzyszyła nam przez cały wieczór! - wspominają przedstawiciele TSO.

Według wstępnych zapowiedzi Subdistrict w projekcie weźmie także udział pani Larisa, która uciekła przed wojną z Ukrainy. Rękodzielniczka zajmuje się wykonywaniem woskowych świec. Na obejrzenie filmu dokumentalnego przyjdzie nam trochę poczekać. Premiera zaplanowana jest na jesień tego roku. Projekt współfinansuje Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach. Zapraszamy do obejrzenia małej zapowiedzi "Made in Tarnowskie Góry".

Club Dance TG

Może Cię zainteresować:

Club Dance TG rozpoczął pierwsze zajęcia. Roztańczeni seniorzy podbijają parkiet

Autor: Urszula Gołkowska

11/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon