Miasteczko Śląskie po zmianie przewoźnika. Jest już nowy rozkład jazdy

Mieszkańcy kolejnej gminy będą korzystać z usług GTV Bus. W Miasteczku Śląskim zmiany zaczną się w nowym roku. Znamy już więcej szczegółów na ten temat.

Michał Skrzydło
Miasteczko slaskie autobusy gtv bus

Nowy rozkład jazdy w Miasteczku Śląskim

W tym roku Urząd Miasta ogłosił zmianę przewoźnika. Zamiast pojazdów Zarządu Transportu Metropolitalnego kursować będą te należące do GTV Bus. Mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej czeka kilka zmian. Po pierwsze, będą mogli przemieszczać się bez biletu po Miasteczku, Żyglinie, Bibieli, Brynicy, do Tarnowskich Gór i z powrotem. Gwarancja ceny została ustalona na 3 lata. Na drogach pojawią się autobusy z miejskimi oznaczeniami w obecnym lub lepszym standardzie. Samorząd zapowiada też niższy koszt roczny obsługi komunikacji.

Miasteczko Śląskie rezygnuje z usług ZTM. Co dalej z transportem publicznym w gminie?

Burmistrz Michał Skrzydło opublikował wstępne rozkłady jazdy. Będą obowiązywały od 1 stycznia 2024 roku.

Michał Skrzydło
Michał Skrzydło

Część mieszkańców jest zadowolona z nowego rozwiązania. Jednak nie wszyscy. Pojawiają się wątpliwości dotyczące godzin nowych kursów, połączeń z bardziej oddalonymi dzielnicami Tarnowskich Gór czy możliwości bezpłatnego korzystania przez uczniów z oferty ZTM.

- Trasa z Miasteczka Rynku na Osiedle prowadzi ładnym, oświetlonym chodnikiem 900 m, a z Miasteczka Rynku do Żyglina to 2,1 km nieoświetloną trasą przy lesie (lub polu). Gdzie tutaj wyobraźnia?
- Pasażerowie z bardziej oddalonych dzielnic Miasteczka są ewidentnie poszkodowani. Liczba kursów znacznie mniejsza, godziny odjazdów inne niż w przypadku ZTM.
- Gmina straci bezpośrednie połączenie ze szpitalem oraz GCR. Chore i starsze osoby będą musiały jeździć z przesiadką. Do tego dużo ludzi tam pracuje i patrząc na godziny odjazdów, będzie miało problem.
Zbroslawice autobusy rozklad jazdy

Może Cię zainteresować:

Uwaga mieszkańcy gminy Zbrosławice! Od dziś zmiany w kursowaniu autobusów ZTM

Autor: Urszula Gołkowska

26/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon