Mieszkańcy zagłosowali, miasto zrealizowało - odnowiony plac zabaw w Reptach Śląskich

W jednej z dzielnic naszego miasta sfinalizowano kolejny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. Będą z niego korzystać mali mieszkańcy.

Plac zabaw w Reptach Śląskich odnowiony

Dobra wiadomość dla rodziców i ich pociech. Infrastruktura dziecięca w Reptach Śląskich została naprawiona i zmodernizowana. Znajdziemy ją przy skrzyżowaniu ul. Witosa i Waliski. Przy okazji miasto wymieniło także nawierzchnię placu.

Zrealizowana inwestycja to efekt zaangażowania samych mieszkańców. Propozycja została zgłoszona do Budżetu Partycypacyjnego na 2022 rok. Pozytywnie przeszła kwalifikacje i została dopuszczona do głosowania. Poparło ją 425 osób. Szacunkowy koszt projektu wynosił 37 500 zł.

Teraz spacery w Parku Repeckim będą wygodniejsze. Zobaczcie, co się zmieniło

Co wygra w tym roku?

Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. Można wziąć w nim udział stacjonarnie lub online. W tej edycji mieszkańcy mają do wyboru jeden spośród 15 projektów bez podziału na grupy dzielnic. Łącznie na realizację zwycięskich propozycji miasto przekaże 600 000 złotych. Więcej szczegółów na temat Budżetu Obywatelskiego w poniższym artykule.

Tarnowskie góry budżet obywatelski 2

Może Cię zainteresować:

Trzy, dwa, jeden - głosowanie rozpoczęte! Tarnogórzanie zadecydują, na co miasto przeznaczy 600 000 zł

Autor: Urszula Gołkowska

24/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon