Młoda tarnogórzanka została bez mieszkania. Zobaczcie, co udało się zdziałać wolontariuszom

18-letnia uczennica znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Musiała szybko znaleźć nowy dom. Na szczęście pojawili się przy niej ludzie gotowi do wsparcia. Nie tylko zorganizowali mieszkanie, ale także gustownie je zaaranżowali.

Znaleźli dom dla Natalii

Osiemnaste urodziny to dla większości czas świętowania i zabawy. Jednak nie wszyscy mogą cieszyć się po nich wsparciem oraz opieką najbliższych. Dla pewnej tarnogórzanki ten moment okazał się bardzo trudny.

- Natalia to wyjątkowo dzielna, młoda kobieta. Mając 18 lat została bez własnego mieszkania i najbliższych. Krewna pozwoliła jej zamieszkać u siebie, jednak sytuacja rodzinna zmieniła się i poprosiła Natalię o opuszczenie mieszkania - opowiadają członkowie organizacji Piękne Anioły.

Sytuacją dziewczyny zainteresowała się pedagog szkolna z "Ekonomika". Pomogła w znalezieniu nowego lokum. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udostępnił miejsce w Zespole Mieszkań Chronionych w Tarnowskich Górach. Jednak jednopokojowy lokal nie był przygotowany do użytkowania.

Wtedy do akcji wkroczyli wolontariusze z organizacji Piękne Anioły oraz Castoramy z Tarnowskich Gór. Zadanie wsparła także finansowo Fundacja Castorama. Wspólnymi siłami udało im się wyremontować i urządzić mieszkanie. Efekty ich działalności można zobaczyć w powyższej galerii.

- Czesław Niemen śpiewał: "Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim". My też w to wierzymy - stwierdzają pracownicy tarnogórskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Tarnowskie Góry zbiórka Aleksander Piontek

Może Cię zainteresować:

Nie wiesz, na co przekazać 1,5%? Synek tarnogórskich policjantów prosi o pomoc

Autor: Urszula Gołkowska

09/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon