Nie wiesz, na co przekazać 1,5%? Synek tarnogórskich policjantów prosi o pomoc

Zbliża się czas rozliczania podatku. W tym roku możemy przeznaczyć 1,5% na rzecz wybranej organizacji, fundacji czy konkretnej osoby. Na przykład na rzecz małego Olka. Jak to zrobić?

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry zbiórka Aleksander Piontek

Rodzice Olka proszą o wsparcie

Przed nami wypełnianie formularzy podatkowych. Warto pamiętać, że możemy wspomóc wybrany cel przeznaczając na niego 1,5% wyliczonej kwoty. Jeśli nie wiecie, komu je przekazać, tarnogórscy mundurowi apelują o pomoc dla swoich kolegów z pracy.

Olek jest synem Joanny Kmiecik-Piontek oraz Michała Piontka, którzy na co dzień pełnią służbę w mundurze. Maluszek przyszedł na świat w kwietniu 2021 roku. Już od samego początku zmagał się z problemami zdrowotnymi.

- Chłopiec, ze względu na opóźniony rozwój psychoruchowy i psychomotoryczny, musi być codziennie, intensywnie rehabilitowany, a to wymaga dużego nakładu finansowego. Regularna rehabilitacja daje mu możliwość samodzielnego funkcjonowania. Rodzice dziecka robią, co mogą, aby pomóc synowi, jednak potrzeby przewyższają możliwości finansowe policjantów - opowiadają funkcjonariusze.

Olek zmaga się z genetyczną chorobą - Zespołem Kleefstra. Często odwiedza szpitale i na stałe przyjmuje leki. Jednak dzięki pomocy wielu osób dobrej woli rodzice malucha nie tracą nadziei.

Jak pomóc Olkowi?

Na przykład poprzez przekazanie 1,5% podatku. W formularzu PIT wystarczy wpisać numer KRS 0000387207. W rubryce "informacje uzupełniające – cel szczegółowy" trzeba dopisać: 2048 Aleksander Piontek. Można także wesprzeć zbiórkę na rzecz chłopca. Internetowa zrzutka znajduje się na stronie Fundacji Serca dla Maluszka, której podopiecznym jest między innymi Olek.

- Prosimy Was o pomoc. Razem możemy więcej! Pomóżmy zgromadzić potrzebną kwotę! Aby pomóc Aleksandrowi, możesz przekazać dowolną kwotę pieniędzy na stronie internetowej fundacji. Dzięki wsparciu bardzo wielu osób, problemy związane z leczeniem są do pokonania - dodają policjanci.
  Aleksander Piontek z rodzicami

  Może Cię zainteresować:

  TG charytatywnie. Mały Olek czeka na wsparcie

  Autor: Urszula Gołkowska

  16/11/2021

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon

  czytaj więcej:

  PCK Lublin - Zbiórka na rzecz potrzebujących

  Akcja na rzecz potrzebujących imigrantów

  Efekty prac wolontariuszy

  Tarnogórzanka została bez mieszkania, ale nie bez pomocy

  Tarnowskie Góry. Akcja "Podziel się świąteczną radością"

  Trwa akcja "Podziel się Świąteczną Radością"

  Zaginęła Cynthia Borucińska

  Policja z Tarnowskich Gór poszukuje zaginionej dziewczyny

  Zbiórka dla Mileny Zoremby

  TG charytatywnie. W październiku wspieramy Milenkę

  Reportaż Jeżech Stond

  Projekt Jeżech Stond najlepszy w całym kraju!

  Parafia pw. Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach - Opatowicach

  Zmiany proboszczów i wikarych 2021