Nie wiesz, na co przekazać 1,5%? Synek tarnogórskich policjantów prosi o pomoc

Zbliża się czas rozliczania podatku. W tym roku możemy przeznaczyć 1,5% na rzecz wybranej organizacji, fundacji czy konkretnej osoby. Na przykład na rzecz małego Olka. Jak to zrobić?

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry zbiórka Aleksander Piontek

Rodzice Olka proszą o wsparcie

Przed nami wypełnianie formularzy podatkowych. Warto pamiętać, że możemy wspomóc wybrany cel przeznaczając na niego 1,5% wyliczonej kwoty. Jeśli nie wiecie, komu je przekazać, tarnogórscy mundurowi apelują o pomoc dla swoich kolegów z pracy.

Olek jest synem Joanny Kmiecik-Piontek oraz Michała Piontka, którzy na co dzień pełnią służbę w mundurze. Maluszek przyszedł na świat w kwietniu 2021 roku. Już od samego początku zmagał się z problemami zdrowotnymi.

- Chłopiec, ze względu na opóźniony rozwój psychoruchowy i psychomotoryczny, musi być codziennie, intensywnie rehabilitowany, a to wymaga dużego nakładu finansowego. Regularna rehabilitacja daje mu możliwość samodzielnego funkcjonowania. Rodzice dziecka robią, co mogą, aby pomóc synowi, jednak potrzeby przewyższają możliwości finansowe policjantów - opowiadają funkcjonariusze.

Olek zmaga się z genetyczną chorobą - Zespołem Kleefstra. Często odwiedza szpitale i na stałe przyjmuje leki. Jednak dzięki pomocy wielu osób dobrej woli rodzice malucha nie tracą nadziei.

Jak pomóc Olkowi?

Na przykład poprzez przekazanie 1,5% podatku. W formularzu PIT wystarczy wpisać numer KRS 0000387207. W rubryce "informacje uzupełniające – cel szczegółowy" trzeba dopisać: 2048 Aleksander Piontek. Można także wesprzeć zbiórkę na rzecz chłopca. Internetowa zrzutka znajduje się na stronie Fundacji Serca dla Maluszka, której podopiecznym jest między innymi Olek.

- Prosimy Was o pomoc. Razem możemy więcej! Pomóżmy zgromadzić potrzebną kwotę! Aby pomóc Aleksandrowi, możesz przekazać dowolną kwotę pieniędzy na stronie internetowej fundacji. Dzięki wsparciu bardzo wielu osób, problemy związane z leczeniem są do pokonania - dodają policjanci.
  Aleksander Piontek z rodzicami

  Może Cię zainteresować:

  TG charytatywnie. Mały Olek czeka na wsparcie

  Autor: Urszula Gołkowska

  16/11/2021

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon