Młodzi uczniowie przygotowali zbiórkę dla seniorów. Dary trafiły do Tarnowskich Gór i Bytomia

"Historia ta pokazuje, że jednak dobrych ludzi na tym świecie nie brakuje." Tak cieszą się przedstawiciele SP nr 11. Uczniowie i ich rodzice włączyli się w akcję na rzecz potrzebujących podopiecznych DPS.

Świąteczna mobilizacja w SP nr 11

Takich sytuacji przed Bożym Narodzeniem nie brakuje, ale za każdym razem cieszą. Szkoła Podstawowa nr 11 w Tarnowskich Górach zorganizowała adwentową akcję z myślą o podopiecznych Dom Pomocy Społecznej. Młodzi uczniowie postanowili wesprzeć seniorów w tym szczególnym czasie. Razem z nauczycielami zbierali herbaty, ciasteczka, miody, gry planszowe oraz materiały plastyczne i kartki świąteczne.

- Opowiem Wam dzisiaj historię pewnych wrażliwych wolontariuszy i społeczności szkolnej, która chętnie dzieliła się tym, co miała z innymi. Historia ta pokazuje, że jednak dobrych ludzi na tym świecie nie brakuje. Mali lecz o wielkich sercach wolontariusze, przez kilka dni, poświęcali przerwy i czas przed lekcjami, by posegregować, spakować i ładnie ozdobić zebrane dary - wspomina szkolny pedagog.

W poniedziałek, 18 grudnia, prezenty trafiły do obdarowanych. Zostali nimi podopieczni DPS "Pomocna Dłoń" w Bytomiu i DPS "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach.

- Jest nam niezmiernie miło, że możemy być częścią tak wspaniałych ludzi, dla których wartości takie jak współpraca i wzajemna troska są na pierwszym miejscu. Wasze działania stanowią wzór godny podziwu i inspiracji dla innych. Dziękujemy za Wasze prezenty i zaangażowanie w działania na rzecz naszych mieszkańców - cieszą się przedstawiciele bytomskiej placówki.
Swierklaniec akcja skarpeta zbiorka

Może Cię zainteresować:

Akcja Świąteczna Skarpetka. Dzięki mieszkańcom powiatu na pacjentów czeka kilkaset upominków

Autor: Urszula Gołkowska

20/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon