Nadleśnictwa rozdają sadzonki drzew oraz krzewów. I to za darmo! Gdzie można je odebrać?

Miłośnicy zieleni powinni wybrać się jutro, 12 kwietnia, na przyrodnicze łowy. Leśnicy ułatwią sprawę. Zapraszają do odbioru bezpłatnych roślinek, które można posadzić we własnym ogródku.

Lasy Państwowe
Akcja sadzimy nadlesnictwa

Akcja #Sadzimy 2024

Nadleśnictwa na terenie całej Polski zachęcają do udziału w kolejnej edycji przedsięwzięcia. W jej ramach zainteresowani mogą odebrać sadzonki drzew oraz krzewów. Leśnicy przygotowali ich łącznie milion. Rośliny można zasadzić we własnym ogrodzie i cieszyć się nimi przez cały rok. Szczegółową instrukcję, jak to zrobić, znajdziemy na stronie Lasów Państwowych.

Z akcji skorzystają także mieszkańcy powiatu tarnogórskiego. 12 kwietnia sadzonki będą rozdawane przy budynku Nadleśnictwa Świerklaniec (ul. Oświęcimska 19) w godzinach 9:00-17:00. Tego samego dnia po rośliny zaprasza Brynek. Będzie można je zabrać z parkingu przy siedzibie nadleśnictwa (ul. Grabowa 3) w godzinach 9:00-15:00.

- Praca, a często i życie leśników, są nieodzownie związane z drzewami. To my inicjujemy naturalne odnowienia nowego pokolenia lasu, sadzimy, pielęgnujemy i dbamy o drzewa. By zachęcić obywateli do udziału we wspólnej akcji sadzenia drzew, udostępnimy milion sadzonek rodzimych gatunków. To ważne, aby przy okazji edukować, że te gatunki nie zaburzają bezpieczeństwa ekosystemów. Akcja #sadziMY jest wkładem Lasów Państwowych w realizację unijnego celu posadzenia trzech miliardów drzew w krajach Wspólnoty – zachęca Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych.
Aleja dębów w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Kolejna zielona atrakcja w Kaletach? Miasto ma pomysł na "Dębową Aleję Donnersmarcka"

Autor: Urszula Gołkowska

19/10/2023

Tarnogórzanie sadzą drzewa 2

Może Cię zainteresować:

Młodzi tarnogórzanie sadzą młode sadzonki. W naszym mieście pojawi się 200 nowych drzew

Autor: Urszula Gołkowska

03/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon