Nagły wypadek na dworcu autobusowym w Tarnowskich Górach. Na pomoc ruszyli nastolatkowie

Dziś, 20 maja, w centrum miasta miało miejsce niebezpieczne zdarzenie. U jednego z podróżujących doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Do pomocy przystąpili młodzi świadkowie sytuacji.

Pogotowie Ratunkowe Tarnowskie Góry
Tarnowskie gory wypadek dworzec

Nastolatkowie wyprzedzili pogotowie

Młodzi ludzie nie wahali się przyjść z pomocą, jeszcze zanim na miejscu pojawili się doświadczeni ratownicy. 20 maja na terenie dworca autobusowego w Tarnowskich Górach miała miejsce dramatyczna sytuacja. Pogotowie ratunkowe zostało poinformowane o przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Na szczęście na pomoc nie trzeba było długo czekać. Do akcji przystąpiła pewna młoda dziewczyna. Kobieta zaczęła wykonywać RKO. Wsparli ją także 15-letnia Lena oraz 18-letni Denis z Harcerskiego Klubu Ratowniczego. Nastolatkowie pomogli przy reanimacji oraz zorganizowali automatyczny defibrylator zewnętrzny. Zanim na miejscu zjawiły się służby medyczne, sprzęt wykonał dwa wyładowania.

- To doskonały przykład, że propagowanie pierwszej pomocy zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych nie idzie na marne oraz jak ważna jest dostępność AED w miejscach użyteczności publicznej. Postawa godna naśladowania - stwierdzają członkowie Pogotowia Ratunkowego w Tarnowskich Górach.
Policja krupski mlyn karetka pogotowia

Może Cię zainteresować:

Policjant z Tworoga ruszył na ratunek seniorce zamkniętej w mieszkaniu. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy

Autor: Urszula Gołkowska

12/10/2023

Pyrzowice policja seniorka

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Pyrzowic pomogli zagubionej seniorce. Kobieta zmaga się z demencją

Autor: Urszula Gołkowska

26/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon