Niemiecka delegacja w Tarnowskich Górach. Partnerski powiat przywiózł dary dla uchodźców

Polscy wolontariusze otrzymali niedawno wsparcie od zaprzyjaźnionego powiatu. Artykuły zostały przeznczone dla potrzebujących uchodźców, a także osób, które zostały za wschodnią granicą.

W ostatnią sobotę, 16 lipca, do Tarnowskich Gór przyjechała zagraniczna delegacja. Partnerski Erlangen-Höchstadt w Niemczech przygotował transport darów dla Ukraińców. Artykuły dostarczył przedstawiciel powiatu Manfred Bachmayer. Część darów została przekazana uchodźcom mieszkającym obecnie w Tarnowskich Górach i okolicach, a pozostałe dalej na wschód.

- Samorządowcy bawarskiego powiatu, przejęci sytuacją uchodźców z Ukrainy, aby wyrazić swoją solidarność i wsparcie, na bieżąco współpracują z Powiatem Tarnogórskim w zakresie udzielania pomocy i wsparcia poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą - informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego.
- Serdeczne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy bez względu na dzień tygodnia i godziny poświęcają swój czas i energię na pomoc potrzebującym - dodają.

Aktywnie działa wciąż grupa, która pracowała w punkcie przy Legionów 15.

- Nadal szukamy chętnych rąk do pracy, bez Was nie damy rady... Nie mamy dużych wymagań kwalifikacyjnych, wystarczy mieć chęć, empatię do ludzi i trochę wolnego czasu - zapraszają.

Ich starania można również wesprzeć poprzez udział w zrzutce. Aktualne potrzeby publikowane są na facebookowym profilu Tarnogórska Zbiórka Dla Ukrainy.

Tarnowskie Góry wolontariat 2022

Może Cię zainteresować:

Uwaga, uwaga! Poszukiwani wolontariusze. Punkt przy Legionów 15 zaprasza do pomocy

Autor: Urszula Gołkowska

25/06/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon