Nowa atrakcja Tarnowskich Gór. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zaprasza na wycieczki rowerowe

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej organizuje kolejne wyprawy w zupełnie nowej formie. Tym razem turyści przemierzą szlak UNESCO na rowerach.

Tarnowskie Góry. Wycieczka rowerowa szlakiem UNESCO

Kolarskie zwiedzanie

Od czasu zniesienia lockdownu opiekunowie Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga nie przestają nas zaskakiwać nowymi pomysłami. Wspominaliśmy już o morsowaniu w podziemnych tunelach, wyprawach na hałdę popłuczkową, wycieczkach do centrum miasta, a ostatnio także o ekstremalnym spływie pontonowym. Teraz przyszedł czas na atrakcję dla zapalonych rowerzystów.

- Wsiadaj na koło i ruszaj szlakiem tarnogórskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poznaj imponujące i wielobarwne miejsca lokalnej turystyki kulturowej. To pierwsza w mieście zorganizowana, weekendowa wycieczka rowerowa prowadzona przez przewodnika - zapraszają organizatorzy.

Cała trasa wynosi 11 kilometrów. W trakcie jazdy uczestnicy zobaczą:

  • Zabytkową Kopalnię Srebra
  • Szyb Żmija
  • Rezerwat Segiet i fragment kompleksu pogórniczego Srebrnej Góry
  • hałdę popłuczkową
  • kapliczkę św. Barbary
  • „Kanion Tarnogórski”
  • Park Kunszt i miejsce założenia królewskiej kopalni Fryderyk

Wyprawa trwa około 2,5 godziny. Atrakcja jest skierowana do zainteresowanych powyżej 15 lat. Grupa może liczyć do 13 osób. Opłata za osobę to 49 złotych.

- Udział w wydarzeniu następuje po wykupieniu biletu poprzez internetowy system sprzedaży bilety.kopalniasrebra.pl (zakładka ZABYTKOWA KOPALNIA SREBRA / odpowiednia data i godzina wydarzenia, nazwa: ROWEREM NA UNESCO). Zakup biletów jest możliwy wyłącznie drogą elektroniczną. Brak możliwości zakupu biletu w systemie oznacza brak wolnych miejsc - informują organizatorzy.

"Tarnowskie Góry na kole"

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej we współpracy z Urzędem Miasta oraz Muzeum w Tarnowskich Górach zachęca do włączenia się w akcję zbierania zdjęć. Każdy, kto posiada w domu fotografię związaną z naszym miastem i kolarstwem jednocześnie, może wysłać jej skan. Najlepsze prace trafią na wystawę w TCK. Termin nadsyłania zdjęć mija 1 września. Udostępnione fotografie będziemy mogli oglądać od 16 września.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Sylwester 2021/2022

Sylwester w gminie Zbrosławice. Co będzie się działo?

Tworóg. Odnowione figury świętych

Tworóg. Odnowili zabytkowe figury i zaprosili na jarmark

Ożarowice. Festyn rodzinny

Zakończenie lata świętuj w Ożarowicach

Żygliński 4Pack 2021

Żygliński 4Pack. LKS Żyglin zaprasza

Tarnowskie Góry. Piknik Bracki 2021

Bractwo Kurkowe zaprasza na wrześniowy piknik

Kino plenerowe na brzegu Dramy

Atrakcje weekendu 06.-08.08. Co ciekawego dzieje się w TG?

Kino plenerowe, Miasteczko Śląskie

Filmowe środy z MOK-iem. Zobacz repertuar na dziś