Stanica Myśliwska w Kaletach. Gdzie ją znajdziemy?

W Kaletach pojawiła się niedawno nowa infrastruktura rowerowa. Obecnie oczekuje tylko na wyposażenie.

Nowa stanica dla rowerzystów

Kalety słyną w okolicy z rozległych lasów i dobrze zorganizowanej turystyki. W listopadzie burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia odebrał nagrodę dla Gminy Przyjaznej Rowerzystom. Samorząd często inwestuje w rozwój tego rodzaju infrastruktury, która służy nie tylko mieszkańcom, ale także przyjezdnym gościom. W tym miesiącu w leśnictwie Jędrysek pojawił się nowy obiekt.

Do istniejących już stanic rowerowych dołączy kolejna - Stanica Myśliwska. Dotrzeć do niej można jadąc ulicą ks. Rogowskiego w kierunku ul. Powstańców Śląskich i skręcając w prawo przed torami. Władze miasta zamierzają w najbliższym czasie doposażyć obiekt w stację naprawy rowerów, ławostoły, a także rowerową mapa okolicy wraz z informacjami dotyczącymi miejscowych atrakcji. To jednak nie koniec planów.

- Miasto Kalety wystąpiło do Nadleśnictwa Świerklaniec o ustawienie kierunkowskazów do wszystkich trzech kaletańskich stanic, aby rowerzyści mogli bez trudu do nich trafić - zapowiadają urzędnicy. - Są także plany utworzenia dwóch ścieżek edukacyjnych przy nowych stanicach. O środki na ich utworzenie Miasto aplikować będzie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - dodają.

Ścieżka związana ze Stanicą Myśliwską opowiadałaby o zwierzętach zamieszkujących okoliczne lasy. Natomiast plansze ustawione przy Stanicy Donnersmarcka będą dotyczyć gatunków drzew, jakie możemy spotkać w Kaletach.

A co, gdy rower się popsuje?

Stanice to nie tylko miejsca, gdzie można odpocząć czy schronić się przed deszczem. Montuje się w nich także stacje napraw, z których korzystają rowerzyści w przypadku drobnej awarii. Kalety zakupiły kolejne dwa urządzenia. Trafią one do Stanicy Myśliwskiej i Donnersmarcka. Dodajmy, że stacje znajdziemy również w trzech innych lokalizacjach: przy pałacu w Zielonej, obok stanicy w Truszczycy, a także w parku w Jędrysku.

- Jak zauważyliśmy, samoobsługowe stacje naprawy to niewątpliwie bardzo przydatne elementy infrastruktury sportowo-turystycznej, o czym niejednokrotnie usłyszeliśmy od rowerzystów podróżujących ścieżkami Leśnego Zakątka Śląska - opowiadają urzędnicy.

W sezonie zimowym ruch rowerowy jest mocno ograniczony, choć trzeba przyznać, że niektórym miłośników kolarstwa chłód wcale nie przeszkadza. Kiedy jednak zrobi się cieplej i zaczniemy planować pierwsze wycieczki rowerowe, warto pamiętać o ładnych i dobrze zorganizowanych trasach w Kaletach.

fot. UM Kalety

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kalety urodziny

Najstarsza mieszkanka Kalet obchodzi urodziny

1

Zielone Czeki 2021. Nagrodzony Świerklaniec i Kalety

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach wyróżniona

Kalety. Wyróżnienie dla dyrektor Zespołu Szkół Publicznych

Państwo Krystyna i Zbigniew Szmalenberg

Kaletańskie love stories. Medale za sześć wspólnych dekad

#ŚląskieSMOGSTOP

#ŚląskieSMOGSTOP. Tarnowskie Góry nominowane do challenge'u

Kalety zielona

Zalew Zielona w Kaletach. Dojazd, pole...

Kalety pasieka ekologiczna

Konferencja ekologiczna w Kaletach. Kto może...