Nowy nabór do mieszkań przy ulicy Andersa w Tarnowskich Górach. Kto może się starać o lokal?

W naszym mieście trwa budowa trzech obiektów ze 122 mieszkaniami. Lokale mają być gotowe w 2025 roku. Już teraz chętni zgłaszają się do ich wynajmu. Właśnie rusza kolejny etap naboru.

FS Projekt
Nowe mieszkania zostaną wybudowane w Tarnowskich Górach

Mieszkania przy ul. Andersa czekają

Urząd Miasta ogłosił nowy nabór w związku z budowanymi lokalami. Przypomnijmy, że w ramach udziału w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej Śląsk w Tarnowskich Górach powstają nowe obiekty. Znajdą się w nich łącznie 122 mieszkania. Zostaną oddane w standardzie "pod klucz".

- Do każdego z mieszkań przynależny jest balkon/ogródek oraz komórka lokatorska. Powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych wynosi od 37,82 m2 do 68,56 m2. W ramach inwestycji zostanie również wykonane zagospodarowanie terenu w tym: parkingi, chodniki oraz miejsca rekreacji - podają urzędnicy miejscy.

Zainteresowani mogą już starać się o wynajmem lokali. W pierwszej połowie 2023 roku rozpoczęło się przyjmowanie wniosków. Jednak niebawem rusza kolejny nabór. Podania będzie można składać od 27 listopada do 15 grudnia. Jak to zrobić? Potrzebne dokumenty razem z wymaganymi załącznikami znajdziemy na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tarnowskie Góry, na stronie inwestora: www.sim-slask.pl oraz w formie papierowej w Urzędzie Miasta w Tarnowskich Górach (pokój 18 w budynku przy ul. Sienkiewicza 2).

Dodatkowo informacji na temat mieszkań udziela Wydział Gospodarki Lokalowej Urzędu Miasta (ul. Sienkiewicza 2, pokój nr 19, numer telefonu: 32 39 33 660). Od 27 do 29 listopada na zainteresowanych czeka także przedstawiciel inwestora. Będzie można z nim porozmawiać w Urzędzie Miasta Tarnowskie Góry przy ul. Sienkiewicza 2 w godzinach otwarcia instytucji. Co zrobić z gotowymi dokumentami?

- Wypełnione i podpisane wnioski wraz z niezbędnymi załącznikami należy złożyć osobiście (zalecane) w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach ul. Sienkiewicza 2 pokój nr 1 albo złożyć za pośrednictwem platformy ePUAP począwszy od 27 listopada 2023 r. od godziny 7:30; przesłać pocztą tradycyjną na adres Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach ul. Rynek 4, 42-600 Tarnowskie Góry z dopiskiem "nabór wniosków ul. gen. W. Andersa" (liczy się data stempla pocztowego) - tłumaczą urzędnicy.

Nabór wniosków na mieszkania w Lasowicach. Jakie warunki trzeba spełnić?

122 nowe lokale w Tarnowskich Górach

To jedna z największych inwestycji trwających obecnie w mieście. W tym roku ruszyły prace budowlane. Dzięki nimi mieszkańcy skorzystają z trzech nowych obiektów. W nich zaplanowano 122 lokale mieszkalne o powierzchni użytkowej od około 38 m2 do 69 m2:

  • M1 – 32 mieszkania
  • M2 – 32 mieszkania
  • M3 – 58 mieszkań

Do każdego lokalu będzie przynależeć komórka. Inwestycja przewiduje też 127 ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Co do samych mieszkań, w każdym znajdziemy: ściany i sufity zagruntowane i pomalowane na biało, panele podłogowe w pokojach, płytki ceramiczne w łazienkach i toaletach, energooszczędną stolarkę okienną, wysokiej jakości stolarkę drzwiową dostosowana w części lokali dla potrzeb osób niepełnosprawnych, centralne ogrzewanie podłogowe zasilane z sieci miejskiej, wszystkie instalacje (elektryczną, internetową, telefoniczną, telewizyjną, domofonową), możliwość dodatkowego przystosowania lokalu mieszkalnego do osób niepełnosprawnych (uchwyty, nakładki, siedziska, podłączenie do systemu monitoringu).

- Lasowicka lokalizacja, wraz z wybudowanymi kilka lat temu przez miasto dwoma blokami komunalnymi, jest szczególnie dobra: w najbliższym czasie planujemy wybudować w dzielnicy żłobek – zapowiedział Bartosz Skawiński, zastępca burmistrza ds. gospodarczych.

Więcej informacji dotyczących zasad naboru oraz wyglądu budowanych mieszkań w poniższych artykułach.

Nowe mieszkania w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Trwa przetarg na budowę 122 nowych mieszkań. Zobaczcie, jak będą wyglądać

Autor: Urszula Gołkowska

24/03/2023

SIM Śląsk 122 mieszkania powstaną w Lasowicach

Może Cię zainteresować:

Nabór wniosków na mieszkania w Lasowicach ruszy w maju. Kwoty partycypacji do 140 tys. zł

Autor: Martyna Urban

29/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon