Oddał mocz na budynek PKP, a potem napadł na sokistów. 22-letni tarnogórzanin odpowie przed sądem

22-letni tarnogórzanin odpowie za napaść na funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności za oddawanie moczu na jeden z budynków PKP. Teraz poniesie poważne konsekwencje.

KPP Tarnowskie Góry
Tarnowskie gory napadl na sokistow maj 2024

Oddał mocz na budynek PKP, a potem napadł na sokistów

Do zdarzenia doszło w środę 23 kwietnia 2024 r. około godziny 15:00 na terenach kolejowych przy ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach. Dyżurny odebrał zgłoszenie od dyżurnego SOK w Tarnowskich Górach o agresywnym mężczyźnie, który miał zaatakować interweniujących wobec niego funkcjonariuszy SOK. Na miejsce od razu ruszyli dzielnicowi, którzy zatrzymali sprawcę. Sprawcą okazał się 22-letni tarnogórzanin.

Jak ustalili mundurowi, zatrzymany mężczyzna dopuścił się nieobyczajnego wybryku na terenach kolejowych, oddając mocz na jeden z budynków należących do PKP. Widzący tę sytuację funkcjonariusze SOK zareagowali.

- Gdy przystąpili do legitymowania, sprawca odepchnął jednego z nich, dlatego byli zmuszeni do użycia środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna za wszelką cenę chciał uniknąć odpowiedzialności, a w trakcie obezwładniania chwycił za rękojeść broni służbowej funkcjonariusza - mówi sierż. szt. Kamil Kubica, oficer prasowy KPP w Tarnowskich Górach.

22-latek odpowie teraz przed sądem

Obezwładniony przez sokistów sprawca trafił w ręce policjantów. Zatrzymany noc spędził w policyjnej celi. W czwartek kryminalni przedstawili mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy SOK, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Teraz jego sprawą zajmie się prokurator, a później sąd.

- Przestrzegamy przed podobnymi zachowaniami. Funkcjonariusza publicznego, w trakcie wykonywania przez niego obowiązków służbowych, chroni prawo. Kto w jakikolwiek sposób próbuje naruszyć jego nietykalność cielesną lub go znieważa, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami - dodaje oficer prasowy tarnogórskiego garnizonu.
Niewybuch w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Niebezpieczne znalezisko w Kaletach. Spacerowicz znalazł niewybuch z II wojny światowej

Autor: Urszula Gołkowska

23/05/2024

Wypadek w Radzionkowie

Może Cię zainteresować:

Potrącenie rowerzysty w Radzionkowie. Za kierownicą siedział nietrzeźwy prowadzący

Autor: Redakcja TG

21/05/2024

Tarnowskie gory dk 11 wypadek

Może Cię zainteresować:

Zdarzenie drogowe na DK11 w Tarnowskich Górach. Droga zablokowana w obu kierunkach

Autor: Redakcja TG

14/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon