Orszak Trzech Króli w Kaletach 2023. Skąd jutro wyruszy pochód?

Już jutro, 6 stycznia, w wielu miastach pojawią się kolorowe korowody z okazji Święta Trzech Króli. Nie zabraknie ich także w powiecie tarnogórskim.

Orszak Trzech Króli
Kalety orszak trzech króli

Orszak Trzech Króli w Kaletach

Przed nami kolejna odsłona rodzinnego wydarzenia, które od lat cieszy się zainteresowaniem nie tylko najmłodszych. 6 stycznia w całej Polsce organizowane są orszaki. Na ich czele jadą Mędrcy ze Wschodu, a za nimi ich orszaki. Wspólne kolędowanie odbędzie się także w Kaletach.

- Już dziś pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich do wspólnego, radosnego świętowania Objawienia Pańskiego - zapowiada parafia w Kaletach-Miotku. - Przemaszerujemy do naszej świątyni, aby oddać chwałę nowonarodzonemu Jezusowi, kolędując z młodzieżą, dziećmi i chórem Sonata. Nie zabraknie też miejsca na ucieszenie się sobą przy ognisku i kawie.

Wydarzenie rozpocznie się 6 stycznia o godzinie 14:00 przy krzyżu w Kuczowie. Organizatorzy zapraszają szczególnie dzieci do przebrania się w stroje kolędników. Uczestnicy przejdą w pochodzie od miejsca zbiórki do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Kaletach-Miotku (ul. Tarnogórska 125).

Tego dnia w powiecie tarnogórskim odbędą się także dwie podobne imprezy. Na Orszak Trzech Króli zapraszają Tarnowskie Góry i Miasteczko Śląskie.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon