Osada Vida z nowym teledyskiem. Nakręcono go w Tarnowskich Górach!

Nasze miasto jeszcze raz stało się tłem opowieści, tym razem muzycznej. Uznany rockowy zespół wybrał centrum jako tło do swojego nowego klipu.

Osada Vida
Tarnowskie Góry osada vida teledysk

"Here/Now" w Tarnowskich Górach

Ostatnimi czasy Miasto Gwarków przyciąga wciąż nowych artystów. Powstają tutaj kolejne teledyski. Niedawno mogliśmy oglądać nagranie Czesława Mozila w ramach jego projektu Grajkowie Przyszłości. Na nowej płycie - "Inwazja Nerdów", którą muzyk stworzył razem z młodymi zespołami z różnych stron Polski, znajdziemy także utwory zagrane z tarnogórskimi Śląskimi Smykami.

Pod koniec 2022 roku teledysk nagrała 2Strona Ekranu. Raperzy odwiedzili w tym celu Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na kwestię chorób psychicznych w społeczeństwie.

Nie minęło dużo czasu, a ukazał się jeszcze jeden klip zrealizowany w naszym mieście. Tym razem w centrum pojawiła się ekipa zespołu Osada Vida. Tarnowskie Góry stały się tłem dla piosenki "Here/Now". Nagranie ukazało się na platformie YouTube 5 stycznia. Do tej pory uzbierało ponad 2,3 tysięcy wyświetleń.

- Z wielką dumą i radością dzielimy się z Wami naszym pierwszym singlem "Here/Now", pochodzącym z nowego, zarejestrowanego już, materiału. Pierwszym, czyli niebawem kolejne - podają twórcy.

- Muzyka zilustrowana została pięknym klipem, w którym główną postać zagrał Łukasz Sikora, znany m.in. ze swoich ról w "Broad Peak", "Autsajder" czy z wielu innych produkcji. Jest nowy singiel, jest nowe video, a co jeszcze będzie? No parę fajnych rzeczy jeszcze mamy, będziemy się tym dzielić systematycznie - dodają.

Zespół Osada Vida istnieje już od kilkudziesięciu lat. Przez ten czas zdążył stać się rozpoznawalny nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Muzycy mogą pochwalić się sześcioma wydanymi płytami, a także wyróżnieniami takimi jak wydanie "albumu miesiąca" według magazynu Metal Hammer.

Chylińska

Może Cię zainteresować:

Utwór Agnieszki Chylińskiej "Kiedyś do Ciebie wrócę" przebojem roku. Teledysk zrealizowało AG Studio

Autor: Martyna Urban

03/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon